Aktualności

13.09.2018

Instytut Książki wsparł rosyjski przekład książki „W góry!” Piotra Karskiego

W Rosji ukazało się tłumaczenie książki W góry w przekładzie Iriny Szestopalowej. Wydanie pozycji autorstwa Piotra Karskiego wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Książka W góry! opublikowana została niedawno nakładem moskiewskiej oficyny Samokat.

W góry! to przewodnik do rysowania, który za pomocą zadań plastycznych i pomysłów na aktywności przekaże wam ogrom wiedzy o górach. Można się z niego dowiedzieć, skąd się one biorą, jak rosną i jak się zmieniają. To także okazja, by odwiedzić górskie szczyty, lodowce i jaskinie, wytropić wilki, niedźwiedzie i śnieżne pantery, a może nawet yeti. Książka przybliża tajemnice górskich lasów i roślin rosnących w górach, pozwala zapoznać się z góralami z całego świata, zobaczyć ich stroje i domy, a także nauczyć się czytać mapy, planować trasy wędrówek i orientować się w górskim terenie. Najwytrwalsi dowiedzą się również, jak zdobyć Mount Everest.

Piotr Karski, projektant, ilustrator i autor książek dla dzieci, dzięki wsparciu Instytutu Książki wziął niedawno udział w festiwalu White Ravens organizowanym przez Jugenndbibliothek w Monachium i całej Bawarii.