Aktualności

logo Instytutu Polskiego w Sztokholmie
20.02.2018

Instytut Książki na seminarium w Sztokholmie

W tym roku Gościem Honorowym Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie będzie Szwecja. Uroczyście ogłoszono to w minionym tygodniu na seminarium zorganizowanym w Sztokholmie przez Instytut Polski.

Podczas spotkania rozmawiano o popularności szwedzkiej literatury w Polsce, możliwościach współpracy międzynarodowej, a także o polskich książkach, które powinny trafić do szwedzkich czytelników. W seminarium udział wzięli szwedzcy wydawcy i agenci, tłumacze szwedzkiej literatury na język polski oraz przedstawiciele najważniejszych instytucji i inicjatyw wspierających czytelnictwo: m.in. Susanne Bergström Larsson z Rady Kultury i Sztuki Szwecji, Henrik C. Enbohm z Instytutu Szwedzkiego, przedstawiciele Ambasady Szwecji, Instytutu Polskiego, delegacja Targów w Krakowie.

Instytut Książki reprezentowała Ewa Wojciechowska, która opowiedziała zaproszonym gościom o zagranicznej działalności Instytutu oraz przybliżyła szwedzkim wydawcom i tłumaczom zainteresowanym wydawaniem polskich książek nasze programy: Program Translatorski ©POLAND oraz Sample Translations ©POLAND.