Aktualności

grafika informacyjna
14.11.2022

„Infrastruktura bibliotek: pomysły, realizacje, doświadczenia” – rejestracja na konferencję do 16 listopada

Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konferencji „Infrastruktura bibliotek: pomysły, realizacje, doświadczenia”, organizowanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, potrwa jeszcze dwa dni, do 16 listopada. Wydarzenie odbędzie się w dniach 8-9 grudnia w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim. Udział jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona.

Wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli bibliotek publicznych: beneficjentów „Infrastruktury bibliotek” realizujących swoje zadania, ale także do potencjalnych wnioskodawców, zainteresowanych programem, planujących inwestycje w bibliotekach.  

Konferencja odbędzie się w nowoczesnych wnętrzach Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim. Wybór miejsca spotkania nie jest przypadkowy – ten imponujący obiekt również był objęty działaniami w ramach „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”.

Tematyka konferencji będzie dotyczyła zagadnień bezpośrednio powiązanych z zasadami ubiegania się o dofinansowanie w konkursie i zasadami realizacji zadań. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli szansę wysłuchać prezentacji stanowiących zbiór porad, dobrych praktyk i inspiracji od specjalistów, przedstawicieli beneficjentów i ich organizatorów. Swoimi doświadczeniami i fantastycznymi realizacjami inwestycyjnymi w ramach „Infrastruktury bibliotek” podzielą się m.in. dyrektorki bibliotek z Jarocina, Biecza czy właśnie Piotrkowa Trybunalskiego. Nie zabraknie także wystąpień specjalistów, którzy zwrócą uwagę na aspekty związane ze standardami technicznymi wymaganym do spełnienia w programie czy kwestiami związanymi z architekturą obiektów bibliotecznych.

Drugiego dnia konferencji przewidzieliśmy panele warsztatowe. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział np. w warsztatach z design thinkingu, metody, którą warto poznać przygotowując się do podjęcia działań zmieniających oblicze i poszerzających docelowe funkcje biblioteki czy w spotkaniu warsztatowym z projektantem oraz z dyrektorką jednej z wyróżniających się mediatek w Polsce. Wydarzenie będzie także szansą, by dokładnie zwiedzić imponujący obiekt biblioteki w Piotrkowie i skorzystać z indywidualnych konsultacji z pracownikami Instytutu Książki, w tym z radcą prawnym.

Program wydarzenia, informacje organizacyjne i regulamin uczestnictwa znajdują się na stronie http://www.infrastrukturabibliotek.com.pl

Pierwszy dzień konferencji będzie transmitowany w internecie.

***

Konferencja jest częścią strategii informacyjnej i upowszechniającej inicjatywy związane z realizacją „Infrastruktury bibliotek 2021-2025”, jednego z kluczowych działań w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.