Aktualności

29.06.2020

Imieniny Jana Kochanowskiego pod koniec sierpnia!

Dwudziestego dziewiątego sierpnia w Ogrodzie Krasińskich w Warszawie odbędą się Imieniny Jana Kochanowskiego. Bohaterem tegorocznej edycji wydarzenia będzie Leopold Tyrmand.

W Roku Leopolda Tyrmanda na Imieninach Jana Kochanowskiego zabrzmi jazz, pojawią się autorzy najpoczytniejszych polskich kryminałów, a varsavianiści i biografowie pisarza przybliżą atmosferę powojennej Warszawy.

Jak zapowiada organizator – Biblioteka Narodowa – w literackim pikniku Biblioteki Narodowej jak co roku wezmą udział pisarze, poeci, aktorzy, performerzy i muzycy, a na kiermaszu, nieodłącznej części Imienin, zagości ponad sześćdziesiąt najciekawszych polskich wydawnictw z pokaźną listą autorów.

Nie zabraknie również stałych punktów programu, m.in. wykonania Pieśni świętojańskiej o Sobótce, meczu poetyckiego, podczas którego dwie drużyny aktorów zmierzą się na interpretacje wierszy (o zwycięstwie tradycyjnie zadecyduje publiczność), a także spektaklu Teatru Improwizowanego Klancyk. Pełny program wydarzenia już wkrótce.

Wiadomo już, że bohaterką Imienin Jana Kochanowskiego w 2021 roku będzie Maria Konopnicka.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]