Aktualności

28.10.2009

Herbatka u Kafki

”Ktoś musiał fałszywie oskarżyć Józefa K...” ?! Obywateli w charakterze publiczności na „Proces” Franza Kafki wzywa Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie. Rozprawa główna odbędzie się 5 listopada (czwartek) o godzinie 18.00 w sali nr 138 Sądu Okręgowego w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 42.

Max Brod przyjaciel i spadkobierca dzieł Franza Kafki zignorował ostatnie życzenie pisarza, który chciał żeby po jego śmierci spalić wszystkie jego teksty. Brod nie uczynił tego i świat dowiedział się o takich dziełach jak "Proces" lub "Zamek". Absurd, surrealizm, atmosfera grozy i koszmaru sennego to dominujące cechy niemal wszystkich utworów Kafki, które odzwierciedlały niestabilny stan duchowy wielu ludzi na początku XX wieku. O faktach z życia oraz twórczości „praskiego pisarza” podczas „Herbatki u Kafki” opowiadać będą: Piotr Matywiecki (poeta, literaturoznawca, autor wielokrotnie nagradzanej książki „Twarz Tuwima”), Jakub Ekier (tłumacz „Procesu”) oraz Michał Lizak (adwokat, sędzia Trybunału Stanu), a poprowadzi spotkanie Konrad Wojtyła (dziennikarz i krytyk literacki).

UWAGA!!! Ze względu na duże grono zainteresowanych, przewidziane są bezpłatne wejściówki, które można odbierać (od 30 listopada) w dwu filiach bibliotecznych Miejskiej Biblioteki Publicznej:
- w centrum Szczecina, przy placu Lotników 7 (filia nr 28).
- na osiedlu słonecznym, przy ulicy Rydla 93 (filia nr 48).

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.