Aktualności

fot. IK
31.01.2023

Gliński: wierzę, że obecność Polski na Międzynarodowej Wystawie Książek w Tajpej wzmocni naszą wymianę kulturalną

„Wierzę, że obecność Polski na Międzynarodowej Wystawie Książek w Tajpej przyczyni się do wzmocnienia naszej wymiany kulturalnej” – powiedział wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w wystąpieniu odtworzonym podczas otwarcia wystawy. Polska po raz pierwszy występuje w roli gościa honorowego wydarzenia.

We wtorek w stolicy Tajwanu, Tajpej, rozpoczęła się Międzynarodowa Wystawa Książek (Taipei International Book Exhibition TIBE), jedno z najważniejszych tego rodzaju wydarzeń na Dalekim Wschodzie. Polska po raz pierwszy występuje w roli gościa honorowego. Będzie to okazja do promocji nie tylko polskiej literatury, ale także kultury. Targi potrwają do 5 lutego.

„Znamy wiele przykładów na to, że kultura okazała się doskonałym narzędziem służącym zwiększaniu porozumienia między narodami. Bardzo się cieszę z faktu, że polska literatura może zostać w tym roku zaprezentowana na Międzynarodowej Wystawie Książek w Tajpej. Wierzę, że takie działania przyczyniają się do wzmocnienia naszej wymiany kulturalnej” – powiedział wicepremier Gliński.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego ocenił, że jest to „znakomita sposobność do przedstawienia nowych polskich książek, ich autorów, tłumaczy i wydawców”.

Gliński zaprosił do udział w „wielu interesujących wydarzeniach kulturalnych towarzyszą polskiej prezentacji”. „Mam nadzieję, że zachęci to państwa do szerszego zapoznania się z polską kulturą, która jest bardzo bogata i różnorodna” – podkreślił.

źródło: PAP, Katarzyna Krzykowska

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna