Aktualności

15.11.2021

Gdańskie Targi Książki po raz trzeci

Gdańskie Targi Książki 2021 to blisko 70 wystawców, 50 spotkań z czołowymi polski pisarkami oraz pisarzami, debaty, warsztaty literackie i panele dyskusyjne. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 19-21 listopada.

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorzy zaprezentują zarówno literaturę głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów, jak i debiutantów, stawiając na uznane i rozpoznawalne marki oraz prężne niezależne wydawnictwa. Przedmiotem refleksji będzie stan czytelnictwa w Polsce w dobie pandemii oraz kierunek rozwoju akcji promujących czytelnictwo. Nie zabraknie dyskusji o prozie, książkach popularno-naukowych, a także literaturze dziecięcej i książkach artystycznych. W programie znalazły się także wydarzenia promujące literaturę związaną z Gdańskiem i Kaszubami. 

Wcześniejsze edycje Gdańskich Targów Książki okazały się sukcesem nie tylko frekwencyjnym (w pierwszej edycji wzięło udział około 10 tys. osób, w drugiej około 15 tys. osób) – w roku ubiegłym po raz pierwszy imprezę uświetnił gość honorowy: Islandia.

Gdańskie Targi Książki odbędą się w dniach 19-21 listopada w AmberExpo w Gdańsku przy ul. Żaglowej.

Gdańska Głównego oraz z Wrzeszcza kursować będzie darmowy autobus.

Więcej informacji na stronie www.gdanskietargiksiazki.pl