Aktualności

24.08.2022

Finałowe wydarzenia festiwalu Między Bajki Włożyć

Dobiega końca trzecia edycja Festiwalu Książki i Ilustracji dla Dużych i Małych Między Bajki Włożyć w Lidzbarku Warmińskim. Finałowe wydarzenia z udziałem grafika, ilustratora i rysownika Piotra Sochy odbędą się 25 i 26 sierpnia w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim.

Dodatkowo już po zakończeniu festiwalu, odbędą się warsztaty dla dzieci przygotowane we współpracy z Instytutem Książki.

Program:

25.08.2022 – czwartek – godz. 10:00

PSZCZOŁY – warsztaty plastyczne dla osób dorosłych z niepełnosprawnościami

Piotr Socha opowie o książce „Pszczoły”, życiu pszczół i ich relacjach z ludźmi. Usłyszymy także o warsztacie ilustratora i o tym, jak powstaje książka.W części praktycznej warsztatów zajmiemy się budowaniem uli, konstruowaniem ramek na plastry miodu, a także stworzymy kilka pszczółek.

25.08.2022 – czwartek – godz.18:00

IDĘ DO TOKARKI – spotkanie autorskie dla dorosłych

Piotr Socha opowie o swojej pracy i jej tajemnicach – dlaczego do tworzenia niezbędny jest mu ołówek i papier, jak wymyśla tematy do kolejnych rysunków, czy wreszcie co łączy go z budowniczymi gotyckich katedr. Oczywiście nie zabraknie tematów związanych z przyrodą, a przede wszystkim pszczołami i drzewami oraz zwierzętami w nich zamieszkującymi.

26.08.2022 – piątek – godz. 12:00

DRZEWA – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6+

Prowadzący warsztaty opowie o książce „Drzewa”, ich gatunkach, charakterystycznych cechach wyglądu oraz o wpływie człowieka na ich losy. W części praktycznej wspólnie stworzymy olbrzymie drzewo, z jego mieszkańcami.

26.08.2022 – piątek – godz. 14:00

FINAŁ FESTIWALU z Gościem Specjalnym Piotrem Sochą. Spotkanie finałowe partnerów projektu, współorganizatorów, sympatyków i uczestników Festiwalu.

29-30.08.2022 – poniedziałek-wtorek – godz. 9:00, 11:00

HOP – LA – LA! MAMA, TATA I JA!

Warsztaty czytania wrażeniowego dla grup przedszkolnych przygotowane we współpracy z Instytutem Książki. W zabawie wykorzystamy rymowanki i wyliczanki. Namalujemy też piękne motyle, może nawet takie same, jakie stworzyła ilustratorka książeczki – Elżbieta Wasiuczyńska.

Na miejscu odbędzie się także kiermasz książek ilustrowanych, w tym książek Piotra Sochy.

Bezpłatne rezerwacje: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146.