Aktualności

Spotkanie autorskie, fot. FLdD
13.05.2015

Festiwal Literatury dla Dzieci od dziś w Warszawie

Dziś rozpoczyna się warszawska odsłona Festiwalu Literatury dla Dzieci, która potrwa do 17 maja. Oto przewodnik po najciekawszych festiwalowych wydarzeniach:

Podobnie jak w roku ubiegłym, również tym razem Festiwal łączy siły z Warszawskimi Targami Książki, a co za tym idzie głównym miejscem festiwalowych wydarzeń będzie Stadion Narodowy. To tam młodzi czytelnicy będą mogli spotkać się z ulubionymi autorami książek. Wśród nich najlepsi spośród najlepszych: Anna Czerwińska-Rydel, Renata Piątkowska, Marcin Szczygielski, Anna Piwkowska, a także Ulf Stark, autor serii Cynamon i Trusia i Rotraut Susanne Berner, autorka cyklu książek o ulicy Czereśniowej. 

Punktem obowiązkowym dla małych filozofów będzie spotkanie z Michelem Piquemalem - autorem bestsellerowej serii „Bajki Filozoficzne″ (16 maja), dla miłośników zagadek kryminalnych warsztaty detektywistyczne z Lassem i Mają (17 maja), a dla poszukiwaczy skarbów warsztaty z Iwoną Chmielewską („Skarby kieszonki″, 16 maja). Z kolei duet Iwony Wierzby i Marianny Sztymy zaprasza do gry planszowej „Metryka nocnika″.

Wiedzieliście, że niektóre stworzenia mają uszy na kolanach? Nie? Nie szkodzi, po warsztatach z Ireną Cieślińską dźwięk nie będzie miał przed wami żadnych tajemnic (17 maja).

Swoje podwoje otworzy również Ostry Dyżur Literacki. Eksperci przeprowadzą profesjonalny wywiad, przepiszą receptę i zalecą spożycie „pigułki mądrości″. Pomogą wszystkim molom książkowym! 

Jednak na Stadionie Narodowym świat (festiwalowy zwłaszcza) się nie kończy. Na wieczorne czytanki organizatorzy zapraszają codziennie w inne miejsce. Na dobry początek – gabinet prezydenta, w którym Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak będzie czytał bajki polskie. To w środę (13 maja). W czwartek - do Muzeum Azji i Pacyfiku (bajki z Azji), w piątek do Starej Kordegardy w Muzeum Łazienki Królewskie, a w sobotę do Centrum Kultury Indyjskiej i Sportu (baśnie indyjskie będzie czytać Anna Seniuk). Wreszcie na sam koniec baśnie żydowskie i spacer po wystawie stałej w Muzeum POLIN.

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.