Aktualności

05.06.2023

Feria Internacional del Libro de Guadalajara – przyjmowanie zgłoszeń

Między 25 listopada a 3 grudnia odbędą się Feria Internacional del Libro de Guadalajara (FIL), jedne z największych targów książki na świecie. Gościem honorowym jest Unia Europejska, a prezentację koordynuje EEAS, komórka UE.

Organizator w porozumieniu z instytucjami krajowymi ogłosił właśnie nabór chętnych do programu branżowego dla profesjonalistów. Szczegóły oraz link do formularza rejestracyjnego znajdują się w załączeniu.  

Wydawcy/agenci, których aplikacje okażą się najbardziej przekonujące, otrzymają od organizatora biletu wstępu, 3 noclegi oraz bezpłatny w programie.

Instytut Książki dołoży starań, by – w przypadku uczestników, którzy planują skupić się na targach na sprzedaży praw – sfinansować bilety lotnicze. Tacy kandydaci przy wypełnianiu formularza proszeni są o zaznaczenie  opcji nr 2 – „supported by a national programme”.

Liczba miejsc z powodów finansowych jest jednak mocno ograniczona, stąd nie ma gwarancji, iż każdy aplikujący zostanie zakwalifikowany do finansowania.

Termin: do 14 czerwca.

Informacji o targach udzielają Agnieszka Urbanowska (a.urbanowska@instytutksiazki.pl) i Maria Rutkowska (m.rutkowska@instytutksiazki.pl).