Aktualności

18.08.2022

Dni Wydawnictwa IPN w dziewięciu miastach Polski

W sobotę rozpoczynają się Dni Wydawnictwa IPN. Do 26 sierpnia w Warszawie i ośmiu innych miastach na czytelników będą czekać książki i inne publikacje Instytutu Pamięci Narodowej w promocyjnych cenach oraz wydarzenia edukacyjne. „To pierwsza taka akcja w historii IPN” – mówi prezes IPN dr Karol Nawrocki.

Najważniejszym punktem na mapie Dni Wydawnictwa IPN będzie magazyn centralny książek przy ul. Kłobuckiej w Warszawie. Na pasjonatów historii czekać będzie 950 tytułów książek, których ceny będą rozpoczynały się już od złotówki. Jak informuje IPN wiele z nich nie będzie już wznawianych, dlatego to ostatnia szansa na uzupełnienie swoich zbiorów. W tym dniu będzie można również odwiedzić pobliskie Archiwum IPN. Wycieczki odbędą się o godz. 12:00 oraz 14:00.

Przy Kłobuckiej czekać będą także autorzy książek i historycy z IPN. O 11:00 z czytelnikami spotka się autor komiksów historycznych Krzysztof Wyrzykowski. Dodatkową atrakcją będą pokazy grup rekonstrukcyjnych oraz gry edukacyjne dla najmłodszych. „To nie tylko wielka wyprzedaż, ale przede wszystkim okazja do międzypokoleniowych rozmów o przeszłości” – mówi prezes IPN dr Karol Nawrocki w zaproszeniu opublikowanym na kanale IPNtv w portalu YouTube.

20 sierpnia w godzinach 10:00-16:00 w krakowskiej księgarni IPN na „Przystanku Historia” przy ul. Dunajewskiego 8 oraz na specjalnym stoisku plenerowym na Plantach w pobliżu ulic Dunajewskiego i Reformackiej będzie można kupić publikacje IPN w promocyjnych cenach.

We Wrocławiu promocji będzie towarzyszyła wystawa pt. „Tadeusz Bór-Komorowski” oraz spotkania z autorami. W sobotę o 17:00 o bitwie warszawskiej opowie Piotr Galik, a w środę Piotr Klimczak przybliży postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Od soboty do piątku będzie można wziąć udział w quizie „Co Ty wiesz o AK?!”, a w sobotę w grze miejskiej „Twierdza Solidarność. Wrocław”.

W Poznaniu w sobotę zwiedzający będą mogli zwiedzić Archiwa IPN. W namiocie edukacyjnym na najmłodszych będzie czekać wielkoformatowa gra „Dywizjon 303”, kurs szyfrowania oraz prezentacja najnowszej gry stworzonej w naszym oddziale: „Powstanie Wielkopolskie 1918-1919”, a w namiocie filmowym będzie można obejrzeć filmy „Baśka Murmańska”, „Kasztanka”, „Niedźwiedź Wojtek”, „Niezwyciężeni. Czas Próby”, „Niezwyciężeni”, trailer „Gra Szyfrów” i cykl filmów „Zbrodnia niedoskonała”. Dzieje Powstania Wielkopolskiego przybliża spotkania z rekonstruktorami 17. Pułku Ułanów Wielkopolskich oraz plenerowa ekspozycja wystawy o Powstaniu Wielkopolskim.

Promocyjna oferta Wydawnictwa IPN będzie dostępna także w księgarniach w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Lublinie i Szczecinie. Po zakończeniu akcji promocyjna oferta będzie dostępna do 31 sierpnia w księgarni internetowej IPN.

źródło: PAP

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna