Aktualności

07.05.2013

Czytelnicy, wyjdźcie z szafy!

W całym kraju ludzie spotykają się, by porozmawiać o literaturze, nie tylko w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki. Zrzeszmy się i policzmy takie inicjatywy! Jeśli wasze spotkania odbywają się regularnie, ale nie mają formalnych ram DKK, napiszcie nam o nich. Razem z Gazetą Wyborczą ogłaszamy konkurs na najciekawszy opis spotkań o charakterze literackim!

Piszcie na adres dkk@instytutksiazki.pl – kim jesteście, co czytacie (Tylko literatura polska? A może tylko obca? Kryminał? Reportaż? Wyłącznie powieści?), podajcie nazwę miejscowości, w której się spotykacie, nazwę Waszego klubu, jeśli postanowiliście jakoś się nazwać, liczbę uczestników. Jeśli nie chcecie, by do waszego grona dołączały kolejne osoby – wystarczy zaznaczyć, że Wasz klub jest „zamknięty”.
Nagroda za najciekawsze zgłoszenie to zestaw 20 książek nominowanych do NIKE 2013. Ponadto w każdym kolejnym miesiącu (czerwiec, lipiec, sierpień, wrzesień) przyznana zostanie nagroda dla najciekawszego zgłoszenia danego miesiąca w postaci rocznej prenumeraty „Książek. Magazynu do czytania”. Zwycięzców ogłosimy we wrześniu podczas następnej odsłony akcji Gazety Wyborczej „Czytamy w Polsce”.