Aktualności

fot. Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie
05.08.2022

Biblioteka w Sułowie uczciła pozyskanie dofinansowania w ramach Infrastruktury Bibliotek

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy Poździk w Sułowie uczciła zdobycie funduszy na modernizację w ramach Infrastruktury Bibliotek 2021-2025. Symbolicznie ułożono cegły, odbył się festyn z bogatym programem artystycznym, a wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Przewodniczący Radny Gminy Sułów Ryszard Pietrykowski, Wójt Gminy Sułów Leon Bulak i Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Arkadiusz Socha. Poza ceremonią symbolicznego ułożenia cegieł i różnorodnymi występami artystycznymi, wydarzenie uświetniła impreza taneczna.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksy  otrzymała dofinansowanie o wysokości 2 250 000,00 zł na inwestycję pn. „Modernizacja i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. Feliksy Poździk w Sułowie” dofinansowanego przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2, Kierunek Interwencji 2.1 Infrastruktura Bibliotek 2021 – 2025. Cały budżet na modernizację instytucji, razem z wkładem własnym, wynosi łącznie 2 2750 000,00 zł.

Biblioteka w Sułowie ma zostać wyremontowana, a jej wyposażenie ma być unowocześnione – na razie został zakupiony profesjonalny sprzęt fotograficzny, ale do tego dojdą jeszcze m.in. drukarki 3D, drukarka do zdjęć oraz ploter laserowy służący do wycinania i grawerowania. W budynku biblioteki mają powstać profesjonalne studio nagrań, a także sale przystosowane do pracy z seniorami i najmłodszymi. Modernizacji ulegnie istniejąca już sala widowiskowa, służąca do organizacji wydarzeń, m.in. seansów filmowych. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca czerwca 2023 roku.

„Będziemy organizować seanse filmowe dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu naszej gminy oraz wieczory filmowe dla mieszkańców. Rozważamy też transmisję meczy i zawodów sportowych w celu wspólnego kibicowania i świętowania” – powiedział Arkadiusz Socha, Dyrektor Biblioteki w Sułowie.

Lokalne władze podkreślają, że Gminna Biblioteka ma pełnić funkcję nie tylko wypożyczalni książek, ale także centrum kulturalnego dostosowanego do potrzeb sułowskiej społeczności.