Aktualności

19.10.2020

Biblioteka Raczyńskich zachęca do wypożyczeń z dowozem do domu

Do korzystania z możliwości wypożyczenia książki z dowozem do domu zachęca w związku z pandemią koronawirusa Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu. Od soboty stolica Wielkopolski znajduje się w czerwonej strefie.

W czerwcu biblioteka wznowiła po przerwie wywołanej pandemią usługi „Książka dla seniora” i „Czytanie bez barier”. Usługi te kierowane są do seniorów, osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Oba przedsięwzięcia polegają na przygotowaniu i dostarczeniu czytelnikowi zamówionych przez niego książek.

Biuro prasowe Biblioteki Raczyńskich przypomniało, że w związku z obecną sytuacją epidemiczną warto korzystać z możliwości dowozu książek do domu. Czytelnicy chcący skorzystać z usługi, składają zamówienia telefonicznie, dzwoniąc do Biura Poznań Kontakt tel. 61-646-33-44. Biuro przyporządkuje zgłoszenie czytelnika do konkretnej, najbliższej wskazanemu adresowi filii biblioteki, która objęta jest programem.

„Bibliotekarze dowożący książki do czytelników będą zaopatrzeni w maseczkę i rękawiczki. Odwiedzany czytelnik jest zobowiązany do założenia na czas wizyty bibliotekarza maseczki. Zwracane książki będą podlegać kwarantannie” - przypomniała Biblioteka Raczyńskich.

Wybrani pracownicy przygotują zbiory, kierując się wytycznymi zawartymi w zgłoszeniach. Będą odwiedzali czytelników raz w tygodniu. Podczas odwiedzin będą wyposażeni w identyfikatory ze zdjęciem oraz numerem telefonu umożliwiającym sprawdzenie wiarygodności osoby odwiedzającej.

Z usługi mogą skorzystać osoby posiadające kartę biblioteczną oraz takie, które dotąd nie były zapisane w Bibliotece Raczyńskich. Podczas pierwszej wizyty bibliotekarz zapisze nowego czytelnika.

Biblioteka Raczyńskich ma 38 filii i trzy oddziały muzealne; rokrocznie z jej usług korzysta ok. 80 tys. osób.

źródło: PAP, Rafał Pogrzebny

Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna