Aktualności

28.06.2021
Tagi: Zwyrtała

Biblioteka Publiczna w Rumi laureatem nagrody Zwyrtała 2021

Jury w składzie: Anna Janus-Sitarz, Grzegorz Leszczyński i Konstanty Przybora wybrało finalistów i laureata nagrody „Zwyrtała 2021” za najlepszy pomysł na promocję czytania. Nagradzany jest zarówno sam pomysł, jak i jego realizacja.

Finalistami tegorocznego konkursu zostali:

  • Biblioteka - Centrum Kultury w Szczuczynie za projekt: „Literacki  Matrix - terenowa gra biblioteczna"
  • Fundacja Burza Mózgów za projekt: „Intermedialna wystawa na osiemnastkę Pana Kuleczki"
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach za projekt: „12 Ambasadorów Czytelnictwa w 12 Miesięcy"
  • Miejska Biblioteka Publiczna  w Rawie Mazowieckiej za projekt: „Chodź, opowiem Ci bajeczkę!!!"
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi za projekt: „Od baśni do fantasy"

Decyzją jury, laureatem nagrody „Zwyrtała 2021" została Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, za projekt „Od baśni do fantasy".

Z laudacją jury oraz prezentacją zwycięskiego projektu będzie można zapoznać się w trakcie konferencji dla dorosłych, podczas Rabka Festival 2021, którego partnerem jest Instytut Książki. Konferencja („na żywo" i w internecie) rozpocznie się 9 lipca, o godz. 9.00 w teatrze Lalek „Rabcio".  Wtedy zostanie również wręczona nagroda: plakietka z wizerunkiem Zwyrtały, bohatera opowiadania Kazimierza Przerwy-Tetmajera, wykonana według linorytu Jerzego Koleckiego. Laureat i finaliści otrzymają również dodatkowe nagrody.

Dokładny program Rabka Festival i organizowanej w jego trakcie konferencji dla dorosłych znajduje się na stronie internetowej: https://www.rabkafestival.pl/program/