Aktualności

09.07.2020

Biblioteka Miejska w Łodzi uruchamia swoją mobilną rowerową filię

Mieszkańcy Łodzi, którzy w czasie wakacyjni chcą skorzystać ze zbiorów Biblioteki Miejskiej nie muszą wybierać się do jej stacjonarnych filii. W środę na ul. Piotrkowską wyjechał rower turystyczny, umożliwiający bezpłatne wypożyczenie i zwrot książki.

Rozpoczynający swoją działalność projekt "Biblioteka w drodze" to wakacyjna mobilna filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi, która w plenerze będzie zachęcała łodzian do skorzystania z usług biblioteki. Jak bowiem wyjaśnił jej dyrektor Paweł Braun, mimo złagodzenia obostrzeń dotyczących pandemii i ponownej możliwości wypożyczenia książek w bibliotekach stacjonarnych, pracownicy instytucji dostrzegają, że czytelnicy chętniej spędzają wolny czas w plenerze.

"Dlatego postanowiliśmy uruchomić naszą wakacyjną bibliotekę mobilną" – dodał.

W środę 8 lipca na ul. Piotrkowską wyjechał rower turystyczny, dzięki czemu mieszkańcy mogą korzystać z zasobów Biblioteki w drodze. Wypożyczenie książki jest bezpłatne i będzie ją można zwrócić podczas kolejnego przejazdu roweru lub w najbliższej filii Biblioteki Miejskiej.

Biblioteka w drodze ma kursować po ul. Piotrkowskiej w każdą środę i piątek w godz. 16-19 z zaplanowanymi przystankami: na Placu Wolności, przy Pomniku Twórców Łodzi Przemysłowej, na Pasażu Artura Rubinsteina, Pasażu Schillera i przy OFF Piotrkowska. Rower z książkami ma zatrzymać się także przy każdym, kto będzie zainteresowany wypożyczeniem książki.

Mobilna filia będzie pojawiać się także na wydarzeniach plenerowych w Łodzi. Informacje o dokładnym harmonogramie i trasach dostępne będą na stronie biblioteka.lodz.pl oraz profilu na Facebooku.


źródło: PAPPolska Agencja Prasowa

--
Udostępnianie informacji PAP - klauzula informacyjna