Aktualności

20.04.2020

Aktorzy Teatru Narodowego czytają online utwory polskich poetów

Artystyczno-edukacyjny cykl „Poeci polscy” to spotkanie z polską poezją z przestrzeni kilku wieków, różnych epok literackich i historycznych; utwory m.in. Reja, Kochanowskiego, Norwida interpretują online aktorzy Teatru Narodowego - poinformowała w piątek PAP Hanna Zoll z Teatru Narodowego.

Wyjaśniła, że w ramach projektu „Poeci polscy” artyści sceny narodowej interpretować będą wiersze „Reja, Kochanowskiego, Sępa-Sarzyńskiego, Słowackiego, Norwida, Miłosza, Szymborskiej... i wielu innych autorów”.

„Przypomnijmy sobie, że nie zaczęliśmy naszego życia od przedwczoraj” - przypomniał dyrektor artystyczny Teatru Narodowego Jan Englert w swojej zapowiedzi projektu.

Jak podkreślono w przesłanej PAP informacji, „cały cykl jest dostępny dla osób niedosłyszących i głuchych dzięki współpracy z Fundacją Kultury bez Barier, która przygotowała napisy i interpretację w polskim języku migowym”.

Aktorskie interpretacje polskiej poezji (w tym fraszka „Na zdrowie” w wykonaniu Jana Englerta) będą udostępniane na stronie:

https://www.narodowy.pl/aktualnosci,1058,cykl_poeci_polscy_kulturabezbarier.html.

[źródło: PAP]