Aktualności

10.08.2023

Akcja „Pociąg do czytania” jutro na dworcu kolejowym w Katowicach

W piątek 11 sierpnia na dworcu kolejowym w Katowicach pojawi się promująca czytelnictwo strefa Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. To kolejny, drugi przystanek na trasie wakacyjnej akcji „Pociąg do czytania”. W ubiegłym tygodniu premierowa odsłona akcji miała miejsce na dworcu kolejowym Warszawa Wschodnia. 

Pasażerowie korzystający w piątek 11 sierpnia z dworca w Katowicach w godzinach 11:00-19:00 będą mieli okazję skorzystać z książek dostępnych w mobilnej biblioteczce, wpisać się do księgi pamiątkowej oraz wziąć udział w czytelniczych animacjach. Partnerem strefy czytelniczych na dworcu w Katowicach będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, która zaplanowała przygotowanie dodatkowych atrakcji dla czytelników.

Celem akcji „Pociąg do czytania”, organizowanej wraz z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A., jest przypomnienie o wartościach związanych z czytaniem. Według organizatorów akcji podróż i lektura książek to doskonałe połączenie, ponieważ obie te aktywności poszerzają naszą wiedzę o świecie, przenoszą nas w nowe, nieznane rejony oraz wzbogacają o doświadczenia i przeżycia pozwalające spojrzeć na świat z innej perspektywy. 

Kolejnymi przystankami „Pociągu do czytania” będą dworce główne w następujących miastach: Gdynia (18 sierpnia), Kraków (25 sierpnia) i Wrocław (1 września).

Akcja „Pociąg do czytania” jest organizowana przez narodowe Centrum Kultury w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 w partnerstwie z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A.