Aktualności

15.10.2018

28 tysięcy czytelników na Śląskich Targach Książki

W niedzielę 14 października zakończyły się 4. Śląskie Targi Książki. Targi trwały od piątku i wzięło w nich udział ponad 180 wystawców oraz blisko 150 autorów.

Uroczystego otwarcia targów dokonał Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic wraz z prof. Zbigniewem Kadłubkiem, dyr. Biblioteki Śląskiej oraz przedstawicielami organizatorów: Sonią Dragą i Jackiem Orylem.

Podczas wieczoru wystawców, jaki odbył się pierwszego dnia targów w Bibliotece Śląskiej, wręczono nagrodę Śląskiego Wawrzynu, którą odebrał Ignacy Karpowicz za powieść Miłość.

– Można powiedzieć, że kolejna edycja Śląskich Targów Książki jest bardzo udana, chociaż w tym roku frekwencja była niższa niż podczas poprzedniej edycji i wyniosła 28 tys. osób, podczas gdy rok temu targi odwiedziło 34 tys. czytelników. Natomiast liczne spotkania autorskie mają w tym roku większe audytorium na trzech odrębnych scenach w hali targowej. Spotkania trwały od samego rana, bo zaczynały się o godz. 10.15, a kończyły się razem z zakończeniem dnia targowego. Dlatego jesteśmy zadowoleni i już dzisiaj planujemy rozwój katowickiej imprezy w przyszłym roku. Na pewno zwiększymy powierzchnię wystawienniczą, ale z zachowaniem szerokich przejść między stoiskami – powiedział Bibliotece Analiz Jacek Oryl, prezes spółki Murator Expo, która jest organizatorem wykonawczym imprezy. Miastem współgospodarzem są Katowice, a partnerem merytorycznym spółka Targi Książki.

Jak zapowiadają organizatorzy, przyszłoroczna edycja Śląskich Targów Książki odbędzie się w dniach 6-8 grudnia.

[źródło: rynek-ksiazki.pl]