Aktualności

źródło: Empik
12.03.2021

10 tysięcy nowych książek od Empiku trafiło do kolejnych bibliotek szkolnych

10 000 nowych, wybranych przez uczniów książek właśnie trafiło do szkół, które zwyciężyły w konkursie „1000 powodów, by czytać”. Rozdaniu nagród w podstawówkach z Krakowa, Leszna, Mińska Mazowieckiego, Myszkowa, Niepołomic, Okuniewa, Serokomli, Trzebosi, Zabrańca i Zielonej Góry towarzyszył ogrom radości na twarzach uczniów, pedagogów i przedstawicieli lokalnych społeczności, którzy w minionych miesiącach wspólnie angażowali się w zbieranie głosów na rzecz danej szkoły. Kolejną edycję konkursu Empik zapowiada na wczesną jesień.

Mimo ograniczenia nauki stacjonarnej w szkołach, uczniowie podstawówek i lokalne społeczności w całej Polsce po raz kolejny udowodnili, że potrafią zjednoczyć się w szczytnym celu. Dzięki ich współpracy aż 550 szkół do samego końca walczyło o 10 000 książek i czytniki e-booków z abonamentami Empik Go. Aby wyrównać szanse szkoły podzielono na dwie kategorie – podstawówki do 120 oraz powyżej 120 uczniów. W konkursie wyłonionych zostało dziesięciu zwycięzców, po pięciu z każdej kategorii. W trwającym przez miesiąc głosowaniu użytkownicy aplikacji mobilnej Empik każdego dnia mogli okazywać wsparcie wybranej szkole biorącej udział w akcji. Najbardziej zaangażowani głosowali codziennie, dzięki czemu oddano w sumie ponad pół miliona głosów.

Do każdej ze zwycięskich szkół przyjechała ekologiczna ciężarówka, po brzegi wypełniona tysiącami książek. Jej pasażerami byli wyjątkowi bohaterowie Empiku – Redaktor Książeczka i Pani Kropka – którzy rozpakowywali kolorowe paczki oraz towarzyszyli uczniom i pedagogom w odbiorze nagród.

– To ogromna przyjemność móc po raz kolejny wręczyć uczniom w całej Polsce tysiące nowych książek, które pomagają im rozwijać zainteresowania i przyczyniają się do popularyzacji czytelnictwa od najmłodszych lat. Radość, jaką widzieliśmy na ich twarzach, daje ogromną satysfakcję i motywuje nas do kontynuowania misji konkursu. Poprzez „1000 powodów, by czytać” od lat przekonujemy, że każda kolejna lektura to wspaniała przygoda i czas spędzony z fantastycznymi bohaterami, którzy rozwijają wyobraźnię i edukują. Szkolna biblioteka jest miejscem dostępnym dla każdego ucznia, nieprzebraną skarbnicą nowych, porywających opowieści. Jak widać po skali popularności konkursu, jest to także miejsce, które potrafi zjednoczyć we wspólnej sprawie i zainspirować do działania. Wizyta Redaktora Książeczki i Pani Kropki była świętem lokalnych społeczności i uhonorowaniem ich wspólnego wysiłku – mówi Justyna Chmielewska, manager projektów rozwijających czytelnictwo wśród dzieci w Empiku.

Więcej na temat akcji pod tym adresem.