Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„(U)kraina czytania” – dwujęzyczne warsztaty dla dzieci w Poznaniu

Od wtorku 16 sierpnia w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu rozpoczyna się cykl czytelniczych spotkań dla dzieci pod hasłem „(U)kraina czytania”, które przeznaczone są zarówno dla polskich, jak i ukraińskich dzieci w wieku 6-12 lat oraz ich rodziców.

16.08.2022

9. Festiwal Literatury dla Dzieci w Gdańsku i Krakowie

„Na językach!” – oto hasło przewodnie 9. Festiwalu Literatury dla Dzieci, który odbędzie się w tym roku w Gdańsku (20-25 września) i Krakowie (16-20 listopada).

16.08.2022

W Wilnie z okazji Roku Polskiego Romantyzmu odbył się koncert „Ballady i romanse”

Z okazji obchodzonego Roku Polskiego Romantyzmu w niedzielę wieczorem na dziedzińcu Starego Arsenału w Wilnie odbył się koncert „Ballady i romanse”, podczas którego polska artystka Marta Zalewska wykonała adaptacje muzyczne utworów Adama Mickiewicza. Wystąpili też artyści z Litwy, Ukrainy i Białorusi.

16.08.2022

W sobotę we Wrocławiu odbędzie się Europejska Noc Literatury

Fragmenty 10 wybranych dzieł literackich przeczytają w sobotę 20 sierpnia w 10 lokalizacjach Przedmieścia Świdnickiego znane postaci polskiej kultury. Programowi 11. odsłony Europejskiej Nocy Literatury przyświeca hasło „Temat rzeka”.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej