Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Rushdie? Houellebecq? W czwartek poznamy laureata literackiego Nobla

W czwartek 6 października poznamy nazwisko tegorocznego laureata literackiego Nobla. Wśród typowanych pisarzy są antyputinowcy, obłożony fatwą Salman Rushdie, a listę noblowskich zakładów otwiera Michel Houellebecq.

03.10.2022

Jerzy Jarniewicz laureatem Nagrody Literackiej Nike

Nagrodę Literacką Nike za najlepszą książkę minionego roku otrzymał tomik poetycki „Mondo cane” Jerzego Jarniewicza. Nagroda Nike publiczności trafiła w ręce Joanny Ostrowskiej za reportaż historyczny „Oni. Homoseksualiści w czasach II wojny światowej”.

03.10.2022

Od 5 października Fest Literacki „Kakauszale”

„Złap pociąg do książek” – to hasło rozpoczynającej się 5 października ósmej edycji Festu Literackiego „Kakauszale”, organizowanego przez bibliotekę miejską w Rudzie Śląskiej. Wśród wydarzeń imprezy poświęconej literaturze śląskiej znajdą się finał konkursu poetyckiego i targi śląskiej książki.

30.09.2022

Nocny stolik #79. Krzysztof Majer: nie ma dla literatury nic bardziej zabójczego niż świętoszkowate traktaty

Krzysztof Majer, tłumacz literatury pięknej i adiunkt w Zakładzie Literatury i Kultury Północnoamerykańskiej na Uniwersytecie Łódzkim, opowiada m.in. o tym, co pociąga go w literaturze, pracy nad powieściami Marksona, Thompsona i Gurnaha, swych literackich fascynacjach, redaktorach jako sprzymierzeńcach i pragnieniu, by dzielić się z polskimi czytelnikami tym, co się odkrywa.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej