Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Rotmistrz Pilecki w publikacjach w kraju i za granicą

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych przybliżamy najciekawsze pozycje poświęcone rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu, które ukazały się w kraju i za granicą w ostatnich latach.

01.03.2021

Poznaliśmy laureatów dorocznych nagród „Magazynu Literackiego Książki”

„Magazyn Literacki Książki” przyznał po raz dziewiętnasty swoje doroczne nagrody – tytuły Książek, Audiobooka, Człowieka i Wydawcy Roku. Ogłoszenie laureatów tych nagród odbyło się w piątek online.

01.03.2021

Przyznano Nagrody Economicus

26 lutego podczas wirtualnej gali ogłoszono laureatów Nagród Economicus za publikacje z zakresu ekonomii i gospodarki.

01.03.2021

W listopadzie „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk po angielsku

15 listopada w Wielkiej Brytanii ukażą się „Księgi Jakubowe” Olgi Tokarczuk – poinformowało w piątek na Twitterze londyńskie wydawnictwo Fitzcarraldo Editions.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej