Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Międzynarodowe Targi Książki LIBER w Hiszpanii z udziałem Instytutu Książki

Dziś, 5 października, rozpoczynają się w Hiszpanii Międzynarodowe Targi Książki LIBER. Ta branżowa impreza dla wydawców, agentów i księgarzy organizowana jest od 40 lat – naprzemiennie przez Barcelonę i Madryt. W tym roku w Barcelonie z polskim stoiskiem obecny jest Instytut Książki, który przygotowuje się do wystąpienia w charakterze gościa honorowego podczas kolejnej edycji targów.

05.10.2022

Upamiętniono Jerzego Giedroycia, patrona Biblioteki Uniwersyteckiej

Mural z portretem Jerzego Giedroycia, patrona biblioteki Uniwersytetu w Białymstoku – znalazł się na jednej ze ścian w nowym budynku biblioteki. Uroczyście odsłonięto go we wtorek.

05.10.2022

Nagrody „Literatury na Świecie” za rok 2021

„Literatura na Świecie” po raz dwudziesty ósmy przyznała doroczne nagrody translatorskie. Jury w składzie: Anna Górecka, Jerzy Jarniewicz, Andrzej Kopacki, Maciej Libich, Kamil Piwowarski, Andrzej Sosnowski, Marcin Szuster (przewodniczący), Anna Wasilewska, Łukasz Żebrowski na posiedzeniu w dniu 30 września 2022 roku rozpatrzyło kandydatury w siedmiu kategoriach.

04.10.2022

Instytut Książki wsparł francuskie wydanie „Po trochu” Weroniki Gogoli

We Francji ukazała się niedawno książka Weroniki Gogoli Po trochu w przekładzie Moniki Grimaldi. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej