Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Konkurs o stypendia z Programu Młoda Polska na rok 2022

Rozpoczął się nabór do programu stypendialnego ministra kultury Młoda Polska. Stypendia trafią do młodych (do 35 roku życia) artystów, którzy mają w swoim dorobku wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, którą uprawiają. Dzięki Młodej Polsce stypendyści będą mogli zrealizować zgłoszony do programu projekt w następujących dziedzinach: film, fotografia, literatura, muzyka, sztuki wizualne, taniec i teatr.

26.07.2021

Wystawa "Mała książka – wielka sztuka" wędruje po bibliotekach i księgarniach

Instytut Książki w ramach kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek" przez cały rok zaprasza na wystawę „Mała książka – wielka sztuka” będącą prezentacją prac trzech wybitnych artystów – Elżbiety Wasiuczyńskiej, Józefa Wilkonia i Iwony Chmielewskiej.

26.07.2021

Ogłoszono konkurs Książka Roku 2021

Polska Sekcja IBBY ogłosiła coroczny konkurs Książka Roku. Ostatnie lata przyniosły kilka zmian i nowości w  konkursie, dlatego tegoroczna edycja również będzie szczególna. We współpracy z Fundacją Polki Mogą Wszystko ponownie zostanie przyznana nagroda w  kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze” – w zakresie tematyki związanej z niepełnosprawnością dzieci i młodzieży.

23.07.2021

Nocny stolik #64. Michał Cetnarowski: lektury rozpieszczonego mózgu

Michał Cetnarowski, pisarz, redaktor i publicysta, opowiada m.in. o ćwiczeniu się w czytelniczym zen, ślizganiu się po powierzchni tekstów kultury, książkach, które zrobiły na nim największe wrażenie w ostatnim czasie, roli Tolkiena i „Nowej Fantastyki” w swoim życiu, a także o tym, jak miewa się współczesna fantastyka.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej