Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarki i pisarzy, tłumaczki i tłumaczy, wydawczynie i wydawców, bibliotekarki i bibliotekarzy, księgarki i księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się ponad 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Konferencja Wydawnicza SIBF – Zgłoszenia do 30 sierpnia

Rozpoczęła się rejestracja na XIV edycję Konferencji Wydawniczej Międzynarodowych Targów Książki w Szardży (SIBF), organizowanej przez Sharjah Book Authority, która odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2024 roku.

19.07.2024

90 lat temu urodził się Janusz Christa

Janusz Christa, jeden z ojców polskiego komiksu, autor przygód Kajka i Kokosza, urodził się przed dziewięćdziesięciu laty, 19 lipca 1934 roku w Wilnie.

18.07.2024

„Łakome” po hiszpańsku jeszcze w tym roku w przekładzie Abela Murcii

Debiutancka powieść Małgorzaty Lebdy „Łakome” ukaże się w listopadzie po hiszpańsku w przekładzie Abela Murcii, tegorocznego laureata Nagrody Transatlantyk, którą Instytut Książki przyznaje wybitnym ambasadorom i ambasadorkom literatury polskiej za granicą.

18.07.2024

IV edycja Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury” we wrześniu

W Kielcach odbędzie się IV edycja Festiwalu Herlinga-Grudzińskiego „Pociąg do literatury”. Impreza, której hasłem przewodnim będą „Granice”, rozpocznie się w Kielcach 6 września 2024 r. Główne wydarzenia festiwalowe odbywać się będą w dniach 6-8 września, a spotkania edukacyjne zaplanowano od 9 do 22 września.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

NIP: 6762670222
REGON: 528799030


Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej