Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

04.08.2020

Znakomici aktorzy czytają audiobooki w Czwórce

Radiowa Czwórka zaprasza od wczoraj do spotkania z najlepszą literaturą czytaną przez znakomitych polskich aktorów. Wśród audiobooków, które wyemituje stacja, znalazły się m.in. „Rok 1984” George’a Orwella i „Miłość w czasach zarazy” Gabriela Garcii Marqueza. Te i inne dzieła przeczytają dla słuchaczy Czwórki m.in. Jerzy Radziwiłowicz, Krzysztof Gosztyła i Adam Ferency.

04.08.2020

„Literatura na Świecie” w nowej sieciowej odsłonie

Od niedawna „Literatura na Świecie” może pochwalić się nową stroną internetową. Znajdziemy tam m.in. informacje o prenumeracie, dawnych pracownikach pisma, przyznawanych przez nie nagrodach, a także – co szczególnie cenne dla poszukujących konkretnych tekstów, które ukazały się na łamach „LnŚ” – archiwum (na razie z wszystkimi numerami pisma do 2009 roku).

04.08.2020

Ojce i Dziatki tym razem w Opolu

Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki został zainaugurowany 23 lipca w Sopocie w czasie rejsu statkiem o wdzięcznej nazwie “Pirat”. Wydarzenia festiwalowe na Pomorzu odbywały się do 26 lipca. Kolejna odsłona Festiwalu już w najbliższą sobotę 8 sierpnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

04.08.2020

„Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy po czesku ze wsparciem Instytutu Książki

W Czechach ukazała się właśnie uhonorowana Paszportem „Polityki” i Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza książka Marcina Wichy Rzeczy, których nie wyrzuciłem w przekładzie Barbory Kolouchovej. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej