Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Premierowe słuchowisko „Sonety krymskie. Poetycki dziennik podróży” w radiowej Dwójce

Program 2 Polskiego Radia zaprasza na premierę słuchowiska „Sonety krymskie. Poetycki dziennik podróży” na podstawie słynnego cyklu wierszy Adama Mickiewicza w reżyserii Dariusza Błaszczyka. W obsadzie znakomitości sceny teatralnej: Krzysztof Kwiatkowski, Krzysztof Wakuliński i Justyna Kowalska. Emisja w najbliższą niedzielę, 29 maja, na antenie Dwójki. Początek o godz. 19.00.

27.05.2022

„Książki są elementem solidarności”. Panel „Ukraińska książka w Polsce – potrzeby, współpraca, perspektywy” na Targach Książki w Warszawie [relacja i zdjęcia]

Dziś na Targach Książki w Warszawie w foyer Teatru Studio odbył się zorganizowany przez Instytut Książki panel dyskusyjny pt. „Ukraińska książka w Polsce – potrzeby, współpraca, perspektywy”. Wzięli w nim udział dyrektor IK Dariusz Jaworski, dyrektor Ukraińskiego Instytutu Książki Oleksandra Koval, dyrektor i współzałożycielka wydawnictwa ASSA Svitlana Feldman oraz dyrektor Biblioteki Raczyńskich Anna Gruszecka. Rozmowę poprowadziła Gabriela Dul, nasza koordynatorka projektów bookstartowych.

27.05.2022

Opublikowano wyniki badania „Czytelnicy w sieci”

Prawie 14 tysięcy internautów wzięło udział w V edycji badania „Czytelnicy w sieci", zorganizowanym przez Lubimyczytać.pl we współpracy z Polską Izbą Książki. Największa taka ankieta w skali kraju została przeprowadzona między 1 a 14  kwietnia. Jej wyniki pokazują m.in. jak dużo książek czytamy i skąd je pozyskujemy, a także czy i jak korzystamy z małych, lokalnych księgarń.

27.05.2022

Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel”

Festiwal Kryminału Retro „Kryminalny Magiel” odbędzie się w Gostyniu w dniach 3-4 czerwca 2022 r. Z jednej strony to inicjatywa lokalna, ale z drugiej – jedna z największych tego typu imprez w Polsce.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej