Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Lubuskie Wawrzyny za rok 2020 rozdane

Podczas gali w bibliotece im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze wręczono w czwartek Lubuskie Wawrzyny za 2020 rok – prestiżowe wyróżnienia przyznawane za publikacje w kategoriach: literatura, nauka i dziennikarstwo.

26.02.2021

Jak książki pomagają w nauce?

Każde dziecko zdobywa w szkole wiedzę i umiejętności, które są niezbędne w codziennym życiu. Warto jednak już wcześniej zadbać o edukację swojej pociechy, czytając jej w domu wartościowe książki. O roli literatury w nauczaniu uczniów klas wczesnoszkolnych rozmawiamy z Katarzyną Letkiewicz, pedagogiem specjalnym i neurologopedą.

26.02.2021

„Widziałem przyszłość” – hasłem obchodów Roku Lema 2021

„Widziałem przyszłość” (I’ve seen the future) – pod takim hasłem odbędą się krakowskie obchody Roku Lema 2021. W programie znalazły się dziesiątki wydarzeń artystycznych. Główne punkty jubileuszu zaplanowano na połowę września.

25.02.2021
Tagi: Twórczość

Miesięcznik „Twórczość” dostępny w wersji na czytniki

Miesięcznik „Twórczość”, najstarsze czasopismo literackie w Polsce, jest już dostępny w wersji na czytniki. Od teraz czytelnicy mogą zakupić numery także w formacie EPUB i MOBI. Sprzedaż prowadzona jest za pośrednictwem serwisu Virtualo.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej