Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

23.09.2021

XII Kongres Bibliotek 24 listopada w sieci

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zapraszają bibliotekarki i bibliotekarzy do udziału w XII Kongresie Bibliotek, który odbędzie się online, 24 listopada br. pod hasłem „Na zdrowie!”.

23.09.2021

Twórczość Cypriana Norwida na wystawie w Ossolineum

Wystawę „Cyprian Kamil Norwid - Artysta Totalny” przygotowało Ossolineum w dwusetną rocznicę urodzin wieszcza. Od piątku do niedzieli w ossolińskim Refektarzu będzie można oglądać rękopisy, rysunki, grafiki i jeden z zaledwie czterech istniejących obrazów olejnych, które wyszły spod jego ręki.

23.09.2021

24 września – kulminacja Roku Norwida

Nowe muzeum poświęcone Norwidowi, konferencje naukowe, koncerty, przedstawienia i wystawy – to niektóre wydarzenia obchodzonego właśnie Roku Norwidowskiego, ustanowionego przez Sejm RP w 200. rocznicę urodzin poety, przypadającą 24 września. Najwięcej wydarzeń roku planowanych jest właśnie w tym czasie.

22.09.2021

Nabór do Kolegium Tłumaczy na rok 2022 do końca miesiąca

Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej Instytut Książki pozostaje w ciągłym kontakcie z tłumaczami literatury polskiej z całego świata. Każdego roku gościmy w Krakowie i w Warszawie grupę tłumaczy, którym oferujemy warunki do spokojnej pracy nad przekładami, bibliotecznych poszukiwań, spotkań z autorami i wydawcami. Do 30 września 2021 przyjmujemy zgłoszenia na pobyt studyjny w 2022 roku. Serdecznie zapraszamy do aplikowania!

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej