Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Poznaliśmy program 16. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania

Ogłoszony został program 16. Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania, który odbędzie się w dniach 1–10 października 2020.

18.09.2020

Sejm przyjął uchwałę ws. upamiętnienia 20. rocznicy śmierci Jerzego Giedroycia

Sejm przez aklamację przyjął w czwartek uchwałę w sprawie upamiętnienia 20. rocznicy śmierci Jerzego Giedroycia. Giedroyc skutecznie docierał z przesłaniem Instytutu do elit politycznych na Zachodzie - podkreślono w uchwale.

18.09.2020

Sonia Draga prezeską Polskiej Izby Książki

Siedemnastego września odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Książki. Wzięło w nim udział 71 członków spośród 137 uprawnionych. Zgromadzenie odbywało się w systemie hybrydowym – stacjonarnie i online. W trakcie spotkania podsumowano kończącą kadencję władz Izby oraz wybrano władze na kolejną.

18.09.2020

„Rzeczy, których nie wyrzuciłem” Marcina Wichy po hiszpańsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Hiszpanii ukazała się właśnie uhonorowana Paszportem „Polityki” i Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza książka Marcina Wichy Rzeczy, których nie wyrzuciłem w przekładzie Katarzyny  Olszewskiej Sonnenberg. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej