Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Pierwsze abecadło” – Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka

Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.

21.10.2020

VIII Najazd Awangardy na Rzeszów

We wtorek 27 października 2020, godz. 19:03 odbędzie się VIII Najazd Awangardy na Rzeszów. Gościem honorowym wydarzenia będzie Krzysztof Karasek.

21.10.2020

„Dziennik pisany nocą” Gustawa Herlinga-Grudzińskiego po chorwacku ze wsparciem Instytutu Książki

W Chorwacji ukazało się niedawno tłumaczenie Dziennika pisanego nocą Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w przekładzie Adriana Cvitanovicia. Wydanie książki wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

21.10.2020

Andrej Adamowicz otrzymał II nagrodę w Konkursie im. Jerzego Giedroycia

„Dobre wieści ze Wschodu! Stypendysta naszego programu Gaude Polonia - Andrej Adamowicz - otrzymał II nagrodę w Konkursie im. Jerzego Giedroycia za książkę »Piesnja pra Cimura«. Gratulujemy - napisał we wtorek na Twitterze dyrektor Narodowego Centrum Kultury (NCK) prof. Rafał Wiśniewski.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej