Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Hubert Klimko-Dobrzaniecki po czesku i włosku ze wsparciem Instytutu Książki

W 2019 roku ukazały się dwa przekłady książek Huberta Klimko-Dobrzanieckiego. W Czechach wyszedł zbiór opowiadań Wariat w przekładzie Jiříego Červenki, a Marzena Borejczuk przybliżyła włoskim czytelnikom powieść Bornholm, Bornholm. Tłumaczenie obu pozycji wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

25.02.2020

Ukraiński Instytut Książki ogłosił nowy rządowy program translatorski

Podczas Wileńskich Targów Książki Ukraiński Instytut Książki zaprezentował „Translate Ukraine”, rządowy program wsparcia tłumaczeń literatury ukraińskiej na inne języki.

25.02.2020
Tagi: Piórko

„Piórko” po raz szósty

24 lutego rusza szósta edycja nagrody Biedronki „Piórko” za książkę dla dzieci. Do wygrania 100 tys. zł. A książka, która powstanie na podstawie zwycięskiego opowiadania, trafi do wszystkich sklepów sieci Biedronka w kraju.

25.02.2020

Powstaje biblioteka w Przysietnicy

Prace przy budowie biblioteki w Przysietnicy idą pełną parą. Inwestycja ma kosztować 2,5 miliona złotych i realizowana jest w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020, będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Budowa Powiatowej i Miejsko–Gminnej Biblioteki Publicznej w Starym Sączu filii w Przysietnicy wraz z infrastrukturą techniczną zostanie dofinansowana na niespełna 1,8 miliona złotych. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej