Rynek Książki

Nazwa programu

Targi Książki 2020

Opis programu

Zasady uczestnictwa Targi Książki 2020

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie (14-18 października) ma mieć charakter hybrydowy: obok tradycyjnej formuły planowane są rozbudowane opcje wirtualne. Instytut Książki organizuje w ramach imprezy polskie stoisko kolektywne (nabór zakończony), równocześnie zachęcamy do zapoznania się z informacjami o możliwości rejestracji w charakterze wirtualnego wystawcy. Usługa ta, oferowana przez organizatorów, jest bezpłatna i ma umożliwić m.in. promowanie swoich książek i produktów online, a także nawiązywanie kontaktów przez platformę targową.

Zainteresowani mogą dokonać samodzielnej rejestracji bezpośrednio na stronie internetowej targów: https://www.buchmesse.de/en/exhibit/digital-presentation-options/register-digital-exhibitor.

***

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do udziału w polskim stoisku kolektywnym na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie (14-18 października 2020). Formularze w wersji papierowej lub elektronicznej przyjmujemy do 23 czerwca 2020 r.

Uwaga! Bardzo prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem uczestnictwa w stoisku i korzystanie z aktualnej wersji formularza - do pobrania tutaj.

Cennik:

1 regał = 1700 zł netto

1 półka = 450 zł netto

Cena obejmuje m.in. udostępnienie powierzchni wystawowej, transport materiałów z Polski, 1 wejściówkę i 1 wpis do katalogu targowego (szczegóły dotyczące usługi w regulaminie).

Z powodu remontu hali nr 5 polskie stoisko będzie zlokalizowane w hali 4.0 – numer stoiska zostanie podany później. 

Dodatkowe informacje na temat tegorocznej edycji targów:

Na stronie internetowej organizatorów targów można będzie znaleźć dodawane na bieżąco informacje na temat działań podejmowanych na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa uczestników oraz ewentualnych zmianach spowodowanych sytuacją sanitarno-epidemiologiczną: https://www.buchmesse.de/en/fbm-2020#16325. Frankfurter Buchmesse zapowiada między innymi:

  • obowiązkowe wypełnienie deklaracji o stanie zdrowia przez każdego odwiedzającego;
  • zwiększenie przestrzeni pomiędzy stoiskami;
  • przeniesienie większości spotkań autorskich i paneli dyskusyjnych do przestrzeni wirtualnej – szczegóły na temat programu mają zostać podane niebawem.

Instytut Książki będzie informował wystawców na bieżąco o ewentualnych istotnych zmianach dotyczących imprezy, zachęcamy również do śledzenia stron internetowych organizatorów i Instytutu.

Informacji na temat targów udziela Agnieszka Urbanowska: a.urbanowska@instytutksiazki.pl, tel. (+48) 12 61 71 925.

***

Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie (Beijing International Book Fair) - 26-30.08.

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie (Beijing International Book Fair) odbywać się będą także on-line.

Organizatorzy zapraszają wszystkich wystawców do bezpłatnego skorzystania z usług internetowych on-line na platformie, którą uruchomią w lipcu. Będzie dostępna do końca roku. Platforma ma umożliwić prezentację wybranych tytułów oraz bezpośrednie rozmowy dotyczące sprzedaży praw.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się mailowo do organizatorów (pani Linzi Sang sanglinzi@bibf.net), którzy prześlą login pozwalający zalogować się do platformy. Login można także uzyskać za pośrednictwem Instytutu Książki (a.bobr@instytutksiazki.pl).

Więcej informacji na stronie bibf.net oraz w załączniku.

Zgłoszenia można nadsyłać do 9 lipca.