Aktualności

24.07.2019

„Raz dwa trzy – czy ta my” od piątku w BPiCAK w Międzychodzie!

W piątek 26 lipca Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie zaprasza do Parku Oskara Tietza na inaugurację wystawy mobilnej „Raz Dwa Trzy – czy ta my” i wspólne czytanie w Parku Oskara Tietza.

– To wystawa, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców na znaczenie czytania w rozwoju dziecka, prezentacja ciekawych lektur dla najmłodszych, a także przybliżenie kampanii społecznej Instytutu Książki, „Mała książka - wielki człowiek” oraz towarzyszącej jej książki „Pierwsze wiersze dla...”, którą otrzymują rodzice niemowląt w szpitalach na terenie całej Polski – tłumaczy Natalia Czarnecka, dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie.

Wystawa skierowana jest w pierwszej kolejności do dzieci w wieku do dziesięciu lat i do rodziców. W jej ramach będzie można zapoznać się z dziełami autorstwa najbardziej utalentowanych polskich autorów książek dla dzieci i ilustratorów, m.in. nagrodzonej niedawno prestiżową BolognaRagazzi Award Dominiki Czerniak-Chojnackiej (za książkę „Kominiarz/piekarz”), wyróżnionej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY i Instytutu Książki Joanny Bartosik (seria „RAZ - DWA - TRZY”) Rafała Witka i Emilii Dziubak („Koala nie pozwala”), Wojciecha Widłaka i Elżbiety Wasiuczyńskiej (seria „Pan Kuleczka”), Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak (seria „Basia”) czy takich klasyków jak duety Maria Terlikowska i Stefan Zamecznik oraz Czesław Janczarski i Zbigniew Rychlicki („Miś Uszatek”).

Wystawa zostanie zaprezentowana w Parku Oskara Tietza w Międzychodzie 26 lipca o godz. 17.00 i ma być początkiem wspólnego czytania książek w parku, które planowane jest na: 29.07, 30.07, 31.07, 1.08 i 2.08 (początek godz. 11.00) oraz 5.08, 6.08, 7.08, 8.08, 9.08 (początek godz. 10.00).

***

Dalszy harmonogram wystawy:

  • Złotów, Miejska Biblioteka Publiczna w Złotowie – II połowa sierpnia
  • Warszawa, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – I połowa września
  • Słupca, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy – II połowa września
  • Białystok, Książnica Podlaska – I połowa października
  • Międzyrzecz, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Międzyrzecz – II połowa września