Aktualności

04.09.2018

Próba komisarza Mortki – mobilna gra miejska w Warszawie

Biblioteka Publiczna w dzielnicy Wilanów, Wydawnictwo Marginesy i Wydawnictwo Czarne zapraszają na mobilną grę miejską inspirowaną prozą Wojciecha Chmielarza „Próba komisarza Mortki”. Początek już w najbliższy piątek o godzinie 17:00.

Śledztwo, które prowadzi Jakub Mortka, utknęło w martwym punkcie. Główna podejrzana zaginęła, pojawiają się tropy, które raczej zaciemniają obraz, niż prowadzą do zakończenia sprawy. Cierpliwość komisarza wystawiają także na próbę sąsiedzi ofiary, mieszkańcy pewnego wilanowskiego osiedla, wysuwający kolejne żądania.

Władze zdecydowały, że dochodzenie musi się zakończyć jeszcze przed obchodami Dni Wilanowa, dlatego Mortka potrzebuje jak najwięcej pomocników. Komisarz poszukuje pasjonatów literatury kryminalnej oraz rasowych łowców przygód, którzy zdecydują się podjąć wyzwanie i wcielą się w rolę detektywa.

SPRAWY ORGANIZACYJNE:
Uczestnicy spotykają się w piątek 7 września godzinie 17:00 pod Urzędem Dzielnicy Wilanów, gdzie rozpocznie się śledztwo. Zakończy się ono w mobilnej siedzibie komisarza, której lokalizację pozna każdy, kto ukończy grę. Tam też odbędzie się spotkanie z komisarzem.

Chcąc przystąpić do śledztwa trzeba mieć ze sobą:
- wygodne obuwie
- okulary detektywa
- naładowanego smartfona
- ściągniętą aplikację ActionTrack (iOS/Android), za pośrednictwem której uczestnicy zeskanują kod QR, pozwalający na wejście do śledztwa.

NAGRODY:
- na detektywów, którzy najszybciej rozwiążą zagadkę, będą czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez Wydawnictwo Marginesy i Wydawnictwo Czarne; nagrody wręczy sam prozaik

***

Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 16 roku życia.
Regulamin dostępny jest na stronie http://www.bibliotekawilanowska.pl/aktualnosc/mobilna-gra-miejska-proba-komisarza-mortki