Aktualności

Paweł Krucz podczas nagrywania w Teatrze PR/fot. Wojciech Kusiński, Polskie Radio
01.04.2022

„Podróże z Herodotem” w radiowej Czwórce

Od dziś do 28 kwietnia w Czwórce w audycji „Stacja kultura” o godz. 10.45 będzie można usłyszeć „Podróże z Herodotem” Ryszarda Kapuścińskiego. Przeczyta je Paweł Krucz. W audycji Czwórki regularnie można usłyszeć fragmenty książek, wpisujących się w zainteresowania licealistów, maturzystów oraz miłośników dobrej literatury.

W „Podróżach Herodota” Ryszard Kapuściński porównuje swe podróże po Azji i Afryce z przygodami starożytnego kronikarza Herodota. Książka ta jest pochwałą autora dla zasług starożytnego historyka i podróżnika, ale też autoportretem samego Kapuścińskiego, ogarniętego pasją podróżowania i poznawania świata.

W audycji „Stacja kultura” regularnie można usłyszeć fragmenty książek, wpisujących się w zainteresowania licealistów, maturzystów oraz miłośników dobrej literatury. W kolejnych miesiącach,  w ofercie Czwórki będą w dalszym ciągu pojawiać się dzieła pisarzy polskich i zagranicznych, czytane przez najlepszych aktorów młodego pokolenia, opracowywane we współpracy z Teatrem Polskiego Radia.

„Podróże z Herodotem” – audycja „Stacja kultura”, pn.-pt., godz. 10.45