Aktualności

materiał organizatorów konkursu
30.01.2018

Ogólnopolski konkurs dla uczniów „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce”

Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Wydawnictwo Miejskie Posnania oraz Radio Poznań zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, liceów i techników do udziału w ogólnopolskim konkursie „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce”:


DRODZY MŁODZI PRZYJACIELE, MIŁOŚNICY KSIĄŻEK I CZYTANIA

Aż trudno uwierzyć, ale nasz konkurs odbywa się corocznie już od 2004 roku. Rozpoczęliśmy go „Listem do ulubionego pisarza”. Wasi starsi koledzy, którzy ten list wówczas pisali, to dziś całkiem dorosłe osoby i może już mają swoje własne dzieci. No tak, rośniecie każdego dnia, a razem z Wami rosną, zmieniają się i rozwijają Wasze zainteresowania. Zmieniają się Wasze lektury – Wasze ukochane książki też wraz z Wami „dorośleją”, choć pewnym pozycjom jesteśmy wierni niemal całe życie, to są tacy szczególnie bliscy przyjaciele.

Czy zauważyliście, że pewne lektury tak bardzo nas wciągają, że chciałoby się wejść do środka książki, wziąć bezpośredni udział w toczącej się akcji, stać się jednym z jej bohaterów, przeżyć prawdziwe przygody w fikcyjnym książkowym świecie? Co by się stało, gdybyśmy mogli po prostu zamieszkać w książce. Którą z książek byście wybrali? Czy byłaby to baśń, może legenda, czy świat realny? A może książka przygodowa, podróżnicza? Może chcielibyście znaleźć się w odległej przeszłości, w czasach dzielnych rycerzy i pięknych księżniczek? A może chcielibyście trafić do kosmosu i przyszłości...? Nasza ludzka wyobraźnia jest przebogata. Zastanówcie się, pomyślcie i spróbujcie napisać. Zapraszamy, czekamy i jesteśmy bardzo ciekawi...

Najciekawsze, najoryginalniejsze i samodzielne prace (zapisane odręcznie – ALE STARANNIE i CZYTELNIE lub komputerowo) nagrodzimy – tak jak w latach ubiegłych – dyplomami i książkami.

Objętość prac: do 2 stron formatu A4 (ważna treść, a nie objętość).

Nieprzekraczalny termin składania prac został przedłużony do 15 lutego 2018 roku.
Prace nadesłane po tym terminie nie będą przyjęte.


Jury oceniać będzie prace w poszczególnych grupach wiekowych.

Prace konkursowe wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową, prosimy przesyłać na adres:
Wydawnictwo Miejskie POSNANIA, 
ul. Ratajczaka 44, 61-728 Poznań
z dopiskiem na kopercie: Konkurs „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce”.

Wszystkim Uczestnikom życzymy powodzenia i zapraszamy do udziału 
w Konkursie, 
a Wychowawców, Bibliotekarzy, Opiekunów oraz Dyrektorów szkół, 
prosimy o życzliwą pomoc organizacyjną.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas XVII Poznańskich Targów Książki – PEGAZIK, które odbywać się będą w dniach od 23 do 25 marca 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Wyniki konkursu znajdą się również na stronach internetowych: 
www.targiksiazki.pl 
www.ptwk.pl 
www.wydawca.com.pl 
www.poznan.pl/mim/wm

Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia Targów – to przecież Wasze Targi! Wstęp wolny. Zobaczycie piękne książki oraz spotkacie ulubionych pisarzy i ilustratorów. Będziecie mogli wziąć udział w interesujących warsztatach i konkursach.