Aktualności

11.09.2019

„Mała książka – wielki człowiek”: dziś konferencja prasowa w Brzezinach z okazji startu trzeciej odsłony kampanii

Dziś o godzinie 14.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzezinach odbędzie się konferencja prasowa poświęcona nowej odsłonie kampanii Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. W konferencji wezmą udział: wiceprezes Rady Ministrów prof. Piotr Gliński i dyrektor Instytutu Książki Dariusz Jaworski.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” z powodzeniem wystartowała w 2017 roku. Dzięki niej udało się przekazać już prawie 600 tysiącom nowo narodzonych dzieci Wyprawki Czytelnicze w 360 szpitalach w całej Polsce. Z początkiem września ubiegłego roku ruszył pilotażowy projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek. Trzylatki”, skierowany do trzylatków i ich rodziców. Od września 2018 roku podczas odwiedzin jednej z niemal 800 bibliotek (z filiami łącznie 3,5 tys. oddziałów bibliotecznych) biorących udział w akcji Mały Czytelnik otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą zawierającą książkę „Pierwsze wiersze dla…”, broszurę informacyjną dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Przez pierwsze cztery miesiące trwania pilotażu bibliotekę odwiedziło ponad 35 tys. trzylatków z rodzicami – dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece. Dzięki pilotażowi akcji bibliotekom publicznym przybyło ponad 30 tys. nowych czytelników.

Nowe Wyprawki Czytelnicze, o których więcej będzie można przeczytać już niedługo na naszej stronie, trafią do dzieci w wieku przedszkolnym. Będzie można je odebrać od września 2019 roku w ponad 5 tys. bibliotek w całej Polsce, które zgłosiły się do projektu.