Aktualności

11.10.2022

„Balonowa 5” Gosi Herby i Mikołaja Pasińskiego ukazała się w Szwajcarii

W Szwajcarii opublikowano francuski przekład książki dla dzieci „Balonowa 5” autorstwa Gosi Herby i Mikołaja Pasińskiego. Wydanie książki w tłumaczeniu Lydii Waleryszak wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

W przekładzie na język francuski tytuł książki brzmi „La Maison des Farfelus”. Wydała ją oficyna La joie de Lire, specjalizująca się właśnie w literaturze dziecięcej.

„Balonowa 5” to napisana przez Pasińskiego i zilustrowana przez Herbę opowieść o zwariowanych mieszkańcach pewnej kamienicy zamieszkiwanej przez zwierzaki, która kierowana jest właśnie dla dzieci przedszkolnych i wczesno-szkolnych. Pod adresem Balonowa 5 mieszkają m.in. mysz-raper, kot-ornitolog, lubiące drzemki hipopotamy i wielu innych.

Mikołaj Pasiński jest grafikiem, kolażystą i autorem książek dla dzieci, który dotąd wydał 4 tytuły – oprócz „Balonowej 5” jeszcze trzy inne książki: „Van Dog”, „Fertility” i „Słoń na księżycu” (wszystkie we współpracy z Gosią Herbą.

Gosia Herba to ilustratorka z wieloletnim doświadczeniem, która na swoim koncie ma zarówno ilustracje prasowe, plakaty, okładki płyt, jak i ilustracje książkowe. Współpracowała m.in. z „La Nacion”, „The Washington Post” i Penguin Random House. Zilustrowała szereg książek dla dzieci, obok tych stworzonych w duecie z Pasińskim m.in. „Raz, dwa, trzy, zaśnij ty!” z Dorotą Kassjanowicz i „Kolumb. Całkiem inna historia” z Arturem Domosławskim.