Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

27.09.2021

XXVI Targi Wydawców Katolickich zakończone

Tysiące odwiedzających, dziesiątki spotkań czytelników z ulubionymi autorami oraz powrót gali Nagrody SWK FENIKS. W Warszawie odbyły się XXVI Targi Wydawców Katolickich.

27.09.2021

30 lat temu zmarł Stefan Kisielewski

30 lat temu, 27 września 1991 r., zmarł Stefan Kisielewski, kompozytor, pisarz i publicysta, „nadwiślański Bernard Shaw”, „oficjalny przeciwnik socjalizmu” w PRL. Trzy dni wcześniej na Warszawskiej Jesieni odbyło się prawykonanie jego koncertu fortepianowego.

27.09.2021

Poczta Polska wydała znaczek z okazji dwusetnych urodzin Norwida

Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida Poczta Polska wydała znaczek o wartości 3,30 zł z wizerunkiem poety wykonanym w technice drzeworytu autorstwa Józefa Łoskoczyńskiego.

27.09.2021

Obchody Roku Tadeusza Różewicza w Instytucie Grotowskiego

Przegląd spektakli inspirowanych tekstami poety Archipelag Różewicza czy Turniej Poetycki „Róże Różewicza” to niektóre z wydarzeń organizowanych przez Instytut im. Jerzego Grotowskiego z okazji 100. rocznicy urodzin artysty.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej