Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

22.09.2021

Nabór do Kolegium Tłumaczy na rok 2022 do końca miesiąca

Pomimo trudnej sytuacji epidemicznej Instytut Książki pozostaje w ciągłym kontakcie z tłumaczami literatury polskiej z całego świata. Każdego roku gościmy w Krakowie i w Warszawie grupę tłumaczy, którym oferujemy warunki do spokojnej pracy nad przekładami, bibliotecznych poszukiwań, spotkań z autorami i wydawcami. Do 30 września 2021 przyjmujemy zgłoszenia na pobyt studyjny w 2022 roku. Serdecznie zapraszamy do aplikowania!

22.09.2021

XXVI Targi Wydawców Katolickich już jutro

Jutro rozpocznie się kolejna edycja święta książki religijnej. W tym roku Targi Wydawców Katolickich odbędą się w dniach 23-26 września w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

22.09.2021

„Szkice piórkiem” Andrzeja Bobkowskiego po rosyjsku

W Rosji ukazało się niedawno arcydzieło polskiej diarystyki, Szkice piórkiem Andrzeja Bobkowskiego. Наброски пером (Франция 1940–1944), jak brzmi tytuł przekładu, opublikowała oficyna Limbakh. Wydanie tłumaczenia Iriny Kisielowej wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND

22.09.2021
Tagi: CBOS

62 proc. Polaków deklaruje, że lubi czytać książki

Zdecydowana większość Polaków (62 proc.) deklaruje, że lubi czytać książki - wynika z nowego sondażu CBOS. Czytaniem znacznie bardziej zainteresowane są kobiety: 72 proc. z nich przyznaje, że lubi czytać, podobne deklaracje składa 50 proc. mężczyzn.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej