Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

28.09.2020

Serial „Chyłka – Rewizja” od 6 października w Playerze

Szóstego października zadebiutuje trzeci sezon „Chyłki” zatytułowany „Rewizja”. To siedmioodcinkowa produkcja Player Original, której scenariusz powstał na podstawie trzeciego tomu serii autorstwa Remigiusza Mroza.

28.09.2020

Tłumacze z dziewięciu krajów o przekładach książek Olgi Tokarczuk na konferencji PEN America

Oldze Tokarczuk poświęcona była piątkowa wirtualna konferencja translatorska organizowana w Nowym Jorku przez PEN America. Uczestniczyło w niej 10 tłumaczy książek polskiej laureatki Nagrody Nobla z dziewięciu krajów.

28.09.2020

Przekład „Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy” po białorusku ze wsparciem Instytutu Książki

Na Białorusi ukazał się właśnie Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy Sergiusza Piaseckiego w przekładzie Maryi Puškiny. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

25.09.2020

2800 wystawców we Frankfurcie

Jak poinformowali organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki we Frankfurcie, swój udział w specjalnej wirtualnej edycji wydarzenia zgłosiło już 2800 wystawców z około 85 krajów. Prawie 850 wystawców pochodzi z krajów niemieckojęzycznych. Oprócz wydawców, księgarzy, agentów literackich i skautów, na liście uczestników znaleźli się również selfpublisherzy i usługodawcy.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej