Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Olga Tokarczuk z drugą nominacją do National Book Award!

Olga Tokarczuk po raz drugi znalazła się na długiej liście nominowanych do prestiżowej amerykańskiej nagrody National Book Award. W ubiegłym roku była w ścisłym finale konkursu z powieścią „Bieguni”, teraz nominację otrzymał przekład książki „Prowadź swój pług przez kości umarłych” autorstwa laureatki Nagrody Transatlantyk Antonii Lloyd-Jones.

17.09.2019

Seminarium „Biblioteka Nowa” w Stacji Kultura w Rumi

Już jutro rozpocznie się drugie ze spotkań jesiennych w ramach Seminarium „Biblioteka Nowa”. Tym razem 50 dyrektorów bibliotek z całej Polski oraz przedstawiciele bibliotek wojewódzkich zgromadzą się w Stacji Kultura Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Floriana Ceynowy w Rumi na Pomorzu. Wysłuchają wykładów, wezmą udział w warsztatach i wizytach studyjnych w pobliskich bibliotekach.

17.09.2019

Osiemdziesiąt lat temu odszedł Witkacy

Osiemdziesiąt lat temu, 18 września 1939 roku, dzień po wkroczeniu wojsk radzieckich na tereny Polski, samobójstwo popełnił jeden z najoryginalniejszych i najbardziej ekscentrycznych artystów polskich – Stanisław Ignacy Witkiewicz.

17.09.2019

Instytut Książki wsparł macedoński przekład „Wędrówki Nabu” Jarosława Mikołajewskiego

W Macedonii Północnej ukazało się tłumaczenie książki Jarosława Mikołajewskiego Wędrówka Nabu. Przekład Zvonka Dimoskiego wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej