Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Mała książka – wielki człowiek” w bibliotekach! [relacja i zdjęcia]

W ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych oraz informowania coraz szerszego grona osób o projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym Instytut Książki zorganizował cykl spotkań dla przedszkolaków w bibliotekach wokół książki „Pierwsze czytanki dla...”. Wczoraj odbyło się siedemnaste z dwudziestu spotkań – gościliśmy w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI w Warszawie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

22.11.2019
Tagi: czytaj PL

37% nie kopie. Pokażmy, że Polacy czytają! Czytaj PL!

„W 2018 roku czytanie przynajmniej jednej książki w ciągu roku zadeklarowało 37% respondentów” – tak wynika z ostatnich dostępnych badań Biblioteki Narodowej. Mówimy stanowcze nie tak niskiemu odsetkowi czytających w kraju! 37% zdecydowanie nie kopie! W ramach akcji Czytaj PL pokażmy, że Polacy czytają! Wspólnymi siłami walczmy z niskim poziomem czytelnictwa.
 

22.11.2019

Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski promują czytelnictwo. Zobacz nowy spot kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek"

„Zadbaj o książkowy rozwój dziecka” to motyw przewodni kampanii społecznej promującej czytelnictwo wśród najmłodszych, której ambasadorami są Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski. Od listopada spot kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” można zobaczyć na antenie stacji Polsat i TVN, jak również na fanpage’u kampanii. W grudniu będzie również emitowany w TVP1, TVP2, a także na platformach internetowych VOD: TVP VOD, Player.pl, RMFON. Dodatkowo spot można usłyszeć na antenie radia RMF FM. Za kreację i produkcję spotu jest odpowiedzialny Orient Film.

22.11.2019

W grudniu poznamy laureatów konkursu Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY

Już za niecały miesiąc, 17 grudnia, poznamy wyniki konkursu Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku 2019”.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej