Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

03.08.2020

Druga tegoroczna edycja Krakowskiego Kiermaszu Książki

Drugi tegoroczny Krakowski Kiermasz Książki odbędzie się 8-9 sierpnia w godz. 10-20 na placu św. Marii Magdaleny. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji. Dodatkowo, podczas Kiermaszu odbędą się warsztaty introligatorskie prowadzone przez Olgę i Łukasza z Suszek Books.

03.08.2020

Konkurs literacki „1920” do końca sierpnia

Do końca sierpnia można przesyłać prace na konkurs literacki „1920”, upamiętniający stulecie Bitwy Warszawskiej. Celem konkursu jest stworzenie literackiej panoramy tamtych niezwykłych czasów - poinformował w piątek PAP organizator konkursu Biuro Programu „Niepodległa”.

03.08.2020

W Bibliotece Raczyńskich od dziś znów można podejść do półek

Od poniedziałku Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu przywraca wolny dostęp do półek i stacjonarną działalność kulturalną. Biblioteka po przerwie wywołanej epidemią wznowiła działalność w maju.

03.08.2020

Biblioteka Miejska w Łodzi dostanie 275 tys. euro z funduszy norweskich

W ramach międzynarodowego programu „Biblioteka dla każdego”, dofinansowanie w wysokości 275 tysięcy euro dostanie Biblioteka Miejska w Łodzi. Pieniądze pochodzą z tzw. funduszy norweskich - poinformowała Kornelia Warchoł z łódzkiej Biblioteki Miejskiej.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej