Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

„Czarny kwadrat” Tadeusza Dąbrowskiego ze wsparciem Instytutu Książki po rumuńsku

W Rumunii ukazało się niedawno tłumaczenie zbioru Tadeusza Dąbrowskiego Czarny Kwadrat w przekładzie Constantina Geambaşu. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

27.11.2020

Ławeczka z darmowymi audiobookami w Łapach

W Łapach przed biblioteką publiczną stanęła „Zaczytana ławka” z wierszem oraz z darmowymi audiobookami. Jej motywem przewodnim jest „klatka” – pod takim samym tytułem został umieszczony na niej wiersz Michała Wrońskiego. Twórczynią ławki jest Bożena Kuszilek.

27.11.2020

Festiwal poetycki „Stachura pozostałym - online 2020” - w sobotę

Tegoroczna Stachuriada, czyli festiwal poetycki „Stachura pozostałym - online 2020” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu (MOK), odbędzie 28 listopada w formacie online - poinformowało w czwartek na Facebooku Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

27.11.2020
Tagi: Nagroda KLIO

Ogłoszono laureatów Nagród Historycznych Klio 2020

Marta Grzywacz, Jarosław Zieliński, Włodzimierz Karol Pessel i Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie znaleźli się wśród laureatów 26. Nagród Historycznych Klio. Nazwiska zwycięzców ogłoszono w czwartek podczas inauguracji Targów Książki Historycznej.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej