Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Poznaliśmy nominacje do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Słowo”

Ernest Bryll, Wiesław Helak i Andrzej Zybertowicz zostali nominowani do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Słowo”. Nominowanych ogłoszono podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej.

28.11.2022

115 lat temu zmarł Stanisław Wyspiański

Dokładnie 115 lat temu w Krakowie zmarł Stanisław Wyspiański – prawdziwy młodopolski człowiek renesansu. Wybitny poeta, dramaturg, malarz, grafik oraz architekt, który wzniósł dramat symboliczny do rangi arcydzieła. To m.in. dzięki czemu czasami bywa nazywany czwartym wieszczem narodowym.

28.11.2022

Znamy finalistów konkursu Grand Press na Książkę Reporterską Roku

Jury drugiej edycji konkursu „Grand Press – Książka Reporterska Roku” wybrało pięć książek, które powalczą ze sobą w finale. Autorka lub autor zwycięskiej książki otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 tys. złotych.

28.11.2022

Węgierskie odznaczenia dla polskich tłumaczy literatury

Dwoje tłumaczy literatury węgierskiej na język polski – Anna Butrym i Daniel Warmuz – odebrało Srebrne Krzyże Zasługi Węgier za dokonania przekładowe i działalność na rzecz kultury węgierskiej. Uroczystość wręczenia odznaczeń miała miejsce 25 listopada w Ambasadzie Węgier w Warszawie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej