Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

24.06.2021

Rabka Festiwal już niebawem

Ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju odbędzie się w dniach 7-10 lipca. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy będą „korzenie” – rozumiane bardzo szeroko. Instytut Książki jest partnerem wydarzenia, podczas którego obecna będzie także kampania „Mała książka – wielki człowiek”. Festiwal, podczas którego odbędzie się 25 spotkań autorskich, 1 konferencja dla dorosłych, 4 wystawy, 4 różne gry miejskie w Parku Zdrojowym oraz plenerowy „escape room”, dofinansowało Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Promocja czytelnictwa.

24.06.2021

Big Book Festival 2021 rozpoczyna się już jutro

3 dni, 40 wydarzeń, 100 gości. Big Book Festival odbędzie się od 25 do 27 czerwca w Warszawie i on-line. Na otwarcie 9. edycji widowisko FOLWARK OSTATECZNY reżyseruje Matylda Damięcka. W programie 11 polskich premier, 2 Okrągłe Stoły Literackie, dyskusje z najważniejszymi pisarzami z kraju, łączenie z 6 autorami ze świata i pięć niepowtarzalnych spektakli oraz słuchowisk. Instytut Książki jest partnerem strategicznym imprezy, a dofinansowało ją Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Promocja czytelnictwa.

24.06.2021

Instytut Książki na londyńskim The Online Book Fair

Międzynarodowe Targi Książki w Londynie odbywają się co roku tradycyjnie wiosną. W roku 2020 były pierwszą z serii odwołanych z powodu pandemii imprez, tegoroczną edycję najpierw przesunięto na przełom czerwca i lipca, a ostatecznie zastąpiono ją nowym formatem wirtualnym.

24.06.2021

400 lat temu urodził się Jan Andrzej Morsztyn

Jan Andrzej Morsztyn, polityk i jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego baroku, urodził się dokładnie 400 lat temu, 24 czerwca 1621 roku pod Krakowem, prawdopodobnie w Wiśniczu.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej