Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Biedrzycka i Sztyma na prestiżowej „Illustrators Exhibition” w Bolonii!

Międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2021 spośród 3873 zgłoszeń z 92 krajów wybrało 78 ilustratorów, których prace będą prezentowane podczas tegorocznych 59. Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii na specjalnej wystawie. Wśród zwyciężczyń znalazły się dwie polskie ilustratorki: Ala Flora Biedrzycka i Marianna Sztyma.

24.01.2022

Instytut Książki wsparł wydanie wyboru wierszy Krystyny Dąbrowskiej

W Szwecji ukazał się wybór wierszy Krystyny Dąbrowskiej. Wydanie przekładu autorstwa Ireny Grönberg wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©Poland.

24.01.2022

Krakowski Salon Poezji świętuje dwudziestolecie

Krakowski Salon Poezji, zainicjowany przez Annę Dymną, będzie w niedzielę świętował dwudziestolecie i jednocześnie siedemsetne spotkanie. W Starym Teatrze wiersze ks. Twardowskiego przeczytają byli i obecni gospodarze Salonu, m.in. Anna Dymna i Bronisław Maj.

23.01.2022

Zmarł prof. Jacek Trznadel – krytyk literacki, pisarz i poeta

W niedzielę rano w Warszawie zmarł ceniony krytyk literacki, pisarz, poeta, tłumacz i historyk literatury profesor Jacek Trznadel. Miał 91 lat.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej