Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Janusz Drzewucki odebrał Nagrodę im. Kazimierza Wyki [relacja i zdjęcia]

Janusz Drzewucki odebrał dziś w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie Nagrodę im. Kazimierza Wyki za wybitne osiągnięcia w krytyce literackiej. Wyróżnienie przyznawane jest wspólnie przez marszałka województwa małopolskiego oraz prezydenta Krakowa.

24.01.2020
Tagi: DKK

Dyskusyjne Kluby Książki w liczbach!

Przedstawiamy najnowsze dane dotyczące programu Dyskusyjne Kluby Książki, który od 2007 roku jest realizowany przez Instytut Książki we współpracy z bibliotekami wojewódzkimi.

24.01.2020

W Paryżu odsłonięto pomnik René Goscinnego

W Paryżu odsłonięto w czwartek pomnik René Goscinnego, jednego z najwybitniejszych twórców komiksu europejskiego,  autora m.in. serii komiksów o Lucky Luke'u, Indianinie Umpapie i Asteriksie oraz cyklu książek o Mikołajku, które ilustrował Jean-Jacques Sempé.

24.01.2020

Zgłoszenia do XV edycji Nagrody Literackiej Gdynia jeszcze przez tydzień

Kandydatury do nagrody mogą zgłaszać do 31 stycznia 2020 roku za pośrednictwem sekretarza kapituły wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, a także wydawnictwa i osoby reprezentujące instytucje kultury oraz media o charakterze literackim.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej