Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Hiszpański przekład „Biegunów” Olgi Tokarczuk ze wsparciem Instytutu Książki

W Hiszpanii ukazało się właśnie tłumaczenie Biegunów Olgi Tokarczuk w przekładzie Agaty Orzeszek-Sujak. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

19.11.2019

Instytut Książki na Festiwalu Niepodległa w obiektywie Daniela Bednarza [wideo]

Instytut Książki podczas Festiwalu Niepodległa zorganizował dla najmłodszych Kącik Małego Czytelnika, gdzie wszyscy miłośnicy książek – ci mali i ci nieco więksi –  mogli zapoznać się twórczością wybitnych polskich pisarzy i poetów czy kolorować bajkowe postaci zaczerpnięte z książki „Pierwsze czytanki dla…”, którą każdy przedszkolak może odebrać w prezencie w jednej z 5200 bibliotek w Polsce w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

19.11.2019

Napisz notkę – wygraj czytnik! Konkurs Czytaj PL na Lubimyczytac.pl

Na Lubimyczytac.pl wystartował konkurs na notki do książek z akcji Czytaj PL. Konkurs potrwa do końca listopada, a wśród nagród znalazły się czytniki Pocketbook.

19.11.2019

Sukces serialu „Żmijowsko”

Pierwsze trzy odcinki nowego serialu „Żmijowisko” na podstawie prozy Wojciecha Chmielarza emitowanego w Canal+ oglądało średnio 199 tys. widzów.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej