Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

23.07.2019

Tłumy na Bulwarze w Gdyni podczas Ósmego Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego

W niedzielę 21 lipca zakończyła się trwająca od piątku 19 lipca ósma edycja Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego w Gdyni. Instytut Książki był patronem imprezy.

23.07.2019
Tagi: e-book, ebook, VAT

Niższy VAT na e-booki najpewniej od listopada

W piątek 19 lipca przez Sejm przyjęty został projekt ustawy o mechanizmie podzielonej płatności i nowej matrycy stawek VAT. Wśród produktów, które wymienione są w ustawie, zmieniona stawka VAT dotyczy także e-booków i e-prasy.

23.07.2019

Quebec czeka na pisarzy, poetów i tłumaczy z Krakowa

Québec i Kraków, dwa Miasta Literatury UNESCO, po raz pierwszy w tym roku stworzyły program rezydencjalny dla swoich pisarzy, poetów i tłumaczy. Efektem tej współpracy jest miesięczny pobyt stypendialny, który zostanie zrealizowany równolegle w obu miastach już w listopadzie.

22.07.2019

Instytut Książki wsparł czeski przekład „Tworek” Marka Bieńczyka

Niedawno ukazało się tłumaczenie Tworek na język czeski w tłumaczeniu Michaela Alexy. Przekład powieści Marka Bieńczyka wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej