Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Rekompensaty dla całego sektora kultury. Wicepremier Piotr Gliński Gliński o „Kulturze w sieci”

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wicepremier Piotr Gliński mówi, że planowane są rekompensaty dla całego sektora kultury, który ponosi straty w wyniku epidemii koronawirusa. W ramach programu „Kultura w sieci” artyści mogą otrzymać stypendium miesięczne w wysokości 3 tys. zł, z kolei podmioty indywidualne, takie jak np. organizacje pozarządowe, mogą starać się o dotację w wysokości od 5 do 150 tys. zł.

06.04.2020

#czytajnazdrowie 11: Biblioteka Miejska w Łodzi

Dziś w cyklu #czytajnazdrowie zapraszamy do Łodzi. Tamtejsza Biblioteka Miejska udostępni bezpłatnie mieszkańcom miasta 60 tysięcy e-booków. Realizowana za pośrednictwem serwisu Legimi usługa jest dostępna dla zarejestrowanych już, a także nowych czytelników w ramach akcji „Zostań w domu, czytaj książki”.

06.04.2020

Angielski przekład „Dwunastu srok za ogon” Stanisława Łubieńskiego ze wsparciem Instytutu Książki

W Wielkiej Brytanii ukazał się niedawno przekład książki Stanisława Łubieńskiego Dwanaście srok za ogon autorstwa Billa Johnstona. Wydanie wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

06.04.2020

Poznańska Nagroda Literacka przeniesiona z powodu koronawirusa

Nie wiosną, ale we wrześniu i listopadzie ogłoszeni i nagrodzeni zostaną tegoroczni laureaci Poznańskiej Nagrody Literackiej. Organizatorzy nagrody podjęli decyzję o zmianie terminu ze względu na epidemię koronawirusa.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej