Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarki i pisarzy, tłumaczki i tłumaczy, wydawczynie i wydawców, bibliotekarki i bibliotekarzy, księgarki i księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się ponad 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Dziś uroczyste otwarcie zmodernizowanej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słupsku

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Dąbrowskiej w Słupsku dobiegła końca trzyletnia modernizacja. Inwestycja dofinansowana została w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Priorytet 2 „Infrastruktura bibliotek 2021-2025 kwotą 2,1 mln zł.

22.07.2024

Nagroda Orfeusza dla Marzanny Bogumiły Kielar

W sobotę 20 lipca w Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznej Nagrody im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Orfeusz. Laureatką wyróżnienia za najlepszy tom poetycki roku 2023 została Marzanna Bogumiła Kielar za tom Wilki.

19.07.2024

Konferencja Wydawnicza SIBF – Zgłoszenia do 30 sierpnia

Rozpoczęła się rejestracja na XIV edycję Konferencji Wydawniczej Międzynarodowych Targów Książki w Szardży (SIBF), organizowanej przez Sharjah Book Authority, która odbędzie się w dniach 3-5 listopada 2024 roku.

19.07.2024

90 lat temu urodził się Janusz Christa

Janusz Christa, jeden z ojców polskiego komiksu, autor przygód Kajka i Kokosza, urodził się przed dziewięćdziesięciu laty, 19 lipca 1934 roku w Wilnie.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Jest to projekt bookstartowy, który obejmuje trzy etapy – dzieci nowonarodzone (do 3. roku życia), przedszkolaki (w wieku 4-6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7-9 lat). Od 2017 roku dzięki akcji w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło już 5 mln książek.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

NIP: 6762670222
REGON: 528799030


Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej