Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Jutro w Szczecinie odbędzie się Międzynarodowy Dzień Czytania „Eneidy”

Szczecin przyłączył się do akcji międzynarodowego czytania „Eneidy” Wergiliusza, które odbędzie w ramach Europejskiego Festiwalu Łaciny i Greki. Wydarzenie ma przybliżyć dziedzictwo antyku poprzez głośne czytanie dzieł literackich autorstwa starożytnych Greków i Rzymian.

23.03.2023

Wybór wierszy Zuzanny Ginczanki po angielsku ze wsparciem Instytutu Książki

W Stanach Zjednoczonych ukazał się wybór poezji Zuzanny Ginczanki zatytułowany „On Centaurs & Other Poems”. Wydanie zbioru wierszy w przekładzie Aleksa Braslavsky'ego wsparł Instytut Książki w ramach Programu Translatorskiego ©POLAND.

23.03.2023

Nowa odsłona Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza

Zgłoszenia do 26. edycji Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza ruszą 3 kwietnia. W 2023 roku Konkurs odbędzie się w nowej, zmienionej formie.

23.03.2023

Poznaliśmy finalistów Nagrody Kryminalny Debiut Roku 2022

Poznaliśmy trzy powieści, które znalazły się w finale Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2022.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej