Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 2200 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

17.09.2020
Tagi: MAK+

MAK+ w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łoniowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Łoniowie od sierpnia przeszła na nowoczesny system MAK+ - poinformował „Tygodnik Nadwiślański”.

17.09.2020

Otwarcie nowej siedziby Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy [relacja i zdjęcia]

16 września w Trzcinicy na Podkarpaciu odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Biblioteki Publicznej. Zadanie zostało zrealizowane w ramach Priorytetu 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa „Infrastruktura bibliotek”, którego operatorem z ramienia Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest Instytut Książki, i polegało na remoncie budynku zabytkowej plebanii, wpisanej do Ewidencji Zabytków Gminy Jasło, dokąd przeniesiona została Filia GBP w Trzcinicy z dotychczas wynajmowanych pomieszczeń.

17.09.2020

Nocny stolik #48. Małgorzata Łukasiewicz: Nie ma nic lepszego niż spędzić całe życie na czytaniu

Tłumaczka literatury niemieckojęzycznej, krytyczka literacka i eseistka Małgorzata Łukasiewicz opowiada o dzikim niedosycie wynikającym z czytania prawdziwej literatury, przyjemności lektury bez zobowiązań, frajdzie z ponownych lektur, uwielbieniu dla Lalki, a także wyjaśnia, dlaczego po polsku Das Perfum Süskinda to Pachnidło, zaś książki są takie jak ludzie.

17.09.2020

Nabór do Kolegium Tłumaczy na 2021 rok

W związku ze zmieniającymi się dynamicznie przepisami dotyczącymi podróżowania podczas pandemii COVID-19, dyrektor Instytutu Książki postanowił zawiesić nabór kandydatów do Kolegium Tłumaczy na 2021 rok, odbywający się zwykle we wrześniu.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900
fax. (+48) 12 62 37 682

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej