Manifest

Popularyzujemy czytelnictwo, wspieramy pisarzy, tłumaczy, wydawców, bibliotekarzy, księgarzy, tych, którzy czytają i chcą czytać, aktywizujemy nieczytających.

Popularyzacja

Promujemy polską literaturę za granicą. Dzięki realizacji Programu Translatorskiego © Poland w ciągu ostatnich lat za granicą ukazało się prawie 3000 tłumaczeń polskich książek!

Promocja

Aktualności

Pisarze Wacław Holewiński i Wojciech Chmielewski oraz ilustratorka Grażyna Rigall gośćmi 28. Międzynarodowego Festiwalu Książki w Budapeszcie

Dziś rozpoczyna się w Budapeszcie 28. Międzynarodowy Festiwal Książki. Instytut Książki wraz z Instytutem Polskim w Budapeszcie zorganizował polskie stoisko narodowe i przygotował program spotkań z pisarzami i współtwórcami książek.

28.09.2023

Kto otrzyma literacką Nagrodę Nobla 2023?

Już w przyszły czwartek, czyli 5 października, poznamy laureata lub laureatkę tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Kto dołączy do grona wybitnych twórców, w którym w ciągu 122 lat istnienia nagrody znaleźli się m.in. Thomas Mann, Thomas Stearns Eliot, Albert Camus, Aleknsandr Sołżenicyn, Gabriel García Márquez, Czesław Miłosz, Toni Morrison czy Olga Tokarczuk?

28.09.2023

Już wkrótce 34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

W dniach 7-8 października odbędzie się 34. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, od lat będący największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Łódzki festiwal to spotkania z najciekawszymi autorami, interesujące premiery oraz moc atrakcji dla fanów.

Inicjatywy

Mała książka - wielki człowiek

Mała książka - wielki człowiek

Kampania społeczna „Mała książka - wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymają wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Więcej
Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Aby jak najlepiej to uchwycić, wysłaliśmy w podróż po bibliotecznej Polsce siódemkę reporterów i jednego fotoreportera.

Więcej
Wsparcie przekładów za granicą

Wsparcie przekładów za granicą

Program Translatorski ©POLAND ma na celu promocję polskiej literatury na świecie. Jest adresowany do zagranicznych i polskich wydawców zainteresowanym wydawaniem polskich książek w tłumaczeniach na inne języki.

Więcej
Books from Poland

Books from Poland

Katalog Books from Poland to przegląd polskiej literatury, przedstawiający najważniejsze i najciekawsze książki, które ostatnio zyskały uznanie w Polsce.

Więcej

Partnerzy

Instytucja nadzorująca

Partnerzy

Instytut Książki
ul. Zygmunta Wróblewskiego 6
31-148 Kraków
tel. (+48) 12 61 71 900

Inspektor Ochrony Danych 
e-mail: iod[at]instytutksiazki.pl
Więcej