Aktualności

fot. IK
11.05.2019

Wildstein i Surosz na 25. Międzynarodowych Targach Książki oraz Festiwalu Literackim „Svět knihy” w Pradze [relacja i zdjęcia]

Dziś w Pradze podczas 25. Międzynarodowych Targów Książki odbyły się spotkania z Mariuszem Suroszem, autorem świetnie przyjętych w Republice Czeskiej „Pepików”, i Bronisławem Wildsteinem, którego „Czas niedokonany” ukazał się w ubiegłym roku w przekładzie Lucie Szymanowskiej na język czeski.

Obydwa spotkania wzbudziły spore zainteresowanie. „Pepiki” Surosza doczekały się niedawno drugiego już – poprawionego i uzupełnionego – wydania w języku czeskim.

Bronisław Wildstein wziął z kolei udział w dyskusji z pisarzem Davidem Zabranskym, autorem szeroko dyskutowanej w Czechach książki „Za Alpami”. Twórczość obu autorów wzbudza kontrowersje w krajach ich pochodzenia, stąd spotkanie można określić jako dyskusję dwóch niepokornych pisarzy.

Poniżej przedstawiamy garść zdjęć z obu spotkań, a także ze stoiska polskiego i stoiska Ameryki Łacińskiej – gościa honorowego tegorocznej edycji imprezy: