Aktualności

27.09.2021

Targi Svět knihy w Pradze dobiegły końca

Według danych organizatora tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki i Festiwal Literacki Svět knihy odwiedziło 35 000 czytelników, zaprezentowało się ok. 1000 pisarzy, ilustratorów, tłumaczy i innych twórców książki.

Na polską prezentację w ostatní dzień targowy złożyły się warsztaty dla dzieci prowadzone przez Macieja Szymanowicza, ilustratora takich hitów książkowych, jak „Rok w krainie czarów“, „Krasnoludki“ czy „Wielcy wynalazcy“. Młodzi uczestnicy warsztatów stworzyli wspólne dzieło plastyczne przedstawiające las pełen zwierząt i sympatycznych stworów.

Po południu miało miejsce spotkanie z historykiem Rafałem Łatką, który wraz z Jaroslavem Šebkiem z Akademii Nauk Republiki Czeskiej rozważali kwestie związane z rolą karynała Stefana Wyszyńskiego w dziejach Kościoła Katolickiego w Europie Środkowej. Biografia Prymasa Tysiąclecia pióra R. Łatki, B. Mackiewiczovej i D. Zamiatały ukazała się niedawno w czeskim Wydawnictwie Karmelitańskim pod tytułem „Kardinál Stefan Wyszyński: Nekorunovaný král Polska”.