Aktualności

06.12.2018

„Solaris” w Trójce ze wsparciem Instytutu Książki

Słuchacze Trójki w plebiscycie „Sto książek na Stulecie Niepodległości” swoją ulubioną polską powieścią minionego stulecia wybrali „Solaris”. Od trzeciego grudnia na antenie PR3 Polskiego Radia można posłuchać jej fragmentów. Cykl powstaje we współpracy z Instytutem Książki.

W roli narratora występuje Arkadiusz Jakubik, po raz pierwszy czytający w Trójce. W roli Snauta i Sartoriusa zgodził się wystąpić Piotr Machalica, obdarzony mrocznym, depresyjnym głosem, aktor z kolei znany doskonale z trójkowych lektur, a obsadę uzupełnia Eliza Rycembel (Talent Trójki w kategorii film), która wciela się w męski głos ukochanej Krisa Kelvina.

Muzykę napisał i wykonał także „trójkowy” kompozytor – Łukasz Borowiecki, współpracujący z Arturem Andrusem, a ostatnio z powiedzeniem z Pawłem Domagałą (album „1984”). Cytowany będzie także kompozytor muzyki teatralnej Jan Suświłło.

Audycji można będzie posłuchać do początku 2019 roku (ze świątecznymi przerwami) około godz. 11.50.

Instytut Książki wsparł także dwie inne odsłony cyklu „Klasyka polska na Stulecie”, czyli lekturę fragmentów „Kochanka Wielkiej Niedźwiedzicy” Sergiusza Piaseckiego i „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego.